Jak ošetřit bolestivé štípance od komárů? Stačí sáhnout do spíže

Ostatní 24. června 2019 | 08:34 — Monika Moorová
Existuje množství způsobů, jak se ochránit před komáry. Když ale souboj s tímto protivným hmyzem prohrajeme, jsou výsledkem červené a bolestivé štípance, které nepříjemně svědí. Jak si ulevit od těchto potíží?
Další 4 fotografie v galerii
Štípance nepříjemně pálí a svědí / Shutterstock

Pokud nemáte právě doma nějaké krémy a gely přímo k tomu určené, nemusíte hned utíkat do lékárny. Věřte, že v lednici či ve spíži najdete nejednoho pomocníka. Jak ošetřit štípance od komárů rychle, levně a jednoduše?

Soda bikarbona

Známé jsou mnohé způsoby použití sody a věřte, že vám pomůže i se štípanci. Trochu jedlé sody smíchejte s malým množstvím teplé vody, aby vznikla bílá kašička. Tu naneste přímo na postižené místo a nechte působit. Soda zmírní otok a potlačí svědění.

Kostka ledu

Výborným pomocníkem ke zmírnění otoku a eliminaci svědění po bodnutí komárem jsou kostky ledu. Kus ledu přímo z mrazničky přiložte na štípanec a chvíli počkejte. Svědění se dá na ústup a chlad dokonce pomůže zpomalit šíření jedu ze slin komára v krevním oběhu.

Petrželka

Petrželka našla uplatnění zejména v kuchyni. Má určitě své právoplatné místo v nedělní polévce. ALe jak petrželku využít při léčbě štípanců od komárů? Nasekejte ji nadrobno, podrťte a vzniklou kašičku naneste na štípance.

Ocet

Pokud byste doma právě neměli petrželku, jedlou sodu ani led v mrazničce, sáhnout můžete po octu, ať už klasickém nebo jablečném. Pomocí vatového tamponu nebo vaty jím ošetřete místo vpichu. Takto se zbavíte bolesti i otoku a dezinfikujete ránu.

Aloe vera

Obrovským pomocníkem při různých kožních problémech je i aloe vera. Gel, který se nachází v listech, má léčivé vlastnosti. Pokud si z večerní procházky odnesete pár štípanců, ošetřete je právě tímto gelem. Urychlí to hojení.

Cibule

Cibule patří v našich kuchyních k těm nejpoužívanějším surovinám. A tak ji určitě budete mít po ruce i v případě, že na vás zaútočí komár. Stačí, když tenký plátek cibule přiložíte na ránu. Když svědění ustoupí, místo opláchněte vodou.

Banánová slupka

I banánová slupka rychle zatočí s bolestí a otokem po bodnutí komárem. Musí však být z čerstvě oloupaného ovoce. Pokud objevíte na pokožce nový štípanec, rychle ho potřete vnitřní stranou banánové slupky. A zdravý banán plný draslíku jednoduše snězte.

Esenciální olej

Se zánětem, bolestí a svěděním nakonec zatočí i rozličné esenciální oleje. Spolehnout se můžete na tea tree olej, čili čajovníkový olej a také levandulový nebo oreganový olej. Jsou však poměrně koncentrované, proto je před aplikací na pokožku zřeďte s jiným rostlinným olejem. (Dále čtěte: Snadná prevence proti přisátí klíštěte? Funguje obyčejný vitamin).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana neskutečný zážitek

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Zavřít reklamu