Vloudila se do vaší ložnice nuda? Mohou za to tyto zdánlivé drobnosti

Vztahy 16. prosince 2017 | 09:39 — Monika Moorová
Pod peřinou máte pěkného divočáka se sexy tělem, který nezapomíná na předehru trvající deset minut a vždy vás přivede do extáze nějakou nevšední technikou. Milujete se dva až třikrát týdně a postel se vždy otřásá v základech. Anebo že by to bylo jinak?
Další 2 fotografie v galerii
Některé vztahy jsou plné vášně / Shutterstock

Štve vás, že milování je nuda, těžko dosahujete orgasmu, nebo byste chtěla sex mnohem častěji než partner? I postelové problémy se naštěstí dají řešit.

Problémy pramenící ze sexuální dysfunkce u jednoho z partnerů, případně u obou

Sexuální dysfunkce jsou poruchy způsobující‚ že člověk není schopen se podílet na sexuálním vztahu tak‚ jak by si přál. Mezi nejčastější sexuální dysfunkce patří:

  • nedostatek nebo ztráta sexuální žádostivosti
  • selhání genitální odpovědi (tj. porucha erekce u mužů a nedostatečná lubrikace u žen)
  • poruchy orgasmu (častěji, ale nikoli výhradně u žen)
  • předčasná ejakulace u mužů. Všechny tyto poruchy mohou mít příčiny jak somatické, tak psychické, případně může jít o jejich kombinaci.

Problémy vyplývající ze sexuálního nesouladu mezi partnery

Ten se může týkat požadavků na frekvenci pohlavního života, na jeho způsob, nespokojenost v sexuálním životě obecně apod.
Ať už potíže spadají do první či druhé skupiny, jako nejlepší řešení se vždy jeví odborná pomoc. Ta může zahrnovat nejčastěji péči sexuologickou, gynekologickou, urologickou a psychoterapeutickou.

Internet a časopisy jsou plné dobrých rad, jak zmíněné potíže řešit, stejně jako jsou plné mýtů a pověr. Obecně však lze říci, že pokud se jakýkoli problém vyskytne více než jednorázově, je nejlepším řešením vyhledat odbornou pomoc. Můžeme se tak vyvarovat riziku pramenícímu z prodlení a také rozvoji hlubších partnerských problémů.

Milujeme se pořád stejně

Vy a miliony lidí na téhle zeměkouli! Většina párů se miluje nejen stejným způsobem, ale trvá jim to také stejnou dobu. Pro některé lidi je skutečnost, že dopředu vědí, co nastane, uklidňující, a dokonce si bez této jistoty nedovedou představit orgasmus! To platí i pro ty, kteří orgasmu dosahují hůře a potřebují specifickou předehru.

Myslím, že nejsem přitažlivá

I celebrity mají dny, kdy se vůbec necítí sexy. Připadají si tlusté a nepřitažlivé. A platí to i pro ty, které se umísťují v žebříčcích nejpřitažlivějších obyvatel planety! Takže i to, že si někdy připadáte jako modelka z domu hrůzy, je zcela normální.

Předehra je velmi krátká

I tady člověk snadno propadne virtuální realitě, kterou nabízejí třeba filmy, či se nechá manipulovat různými statistikami, podle kterých trvá předehra obyčejně sedm až třináct minut. I tady platí, že je lépe nepodléhat nátlaku. Pokud vám k předehře stačí jedna minuta, je to naprosto v pořádku!

Spalující vášeň? Neznám!

Sex nemusí být jen erotika, ale také láska, zábava a pocit blízkosti. Párů, které se pokaždé milují, až se otřásá zem a padají skály, je jen velmi málo. Sex je častěji než se spalující vášní spojen s prostou fyzickou a psychickou touhou a potřebou. Největší zabijáci sexu? Více se dozvíte zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zužitkujte úrodu rybízu na maximum a využijte jeho léčivé...

Zavřít reklamu