Stydíte se si před partnerem hlasitě ulevit? Jak se správně zachovat?

Vztahy 18. února 2018 | 08:36 — Monika Moorová
Nejdřív se tak trochu oťukáváte. Snažíte se udělat co nejlepší dojem, být vždy upravené, i na záchodě se snažíte nevydávat žádné zvuky a po milování odcházíte do koupelny zabalené v prostěradle. Postupně ale do vašeho soužití proniká víc a víc intimností.
Hlasité prdnutí a následný zápach je “dějový zvrat”, který potká jednou každý vztah / Shutterstock

Jakmile ale spolu partneři  začnou sdílet lože, pouštějí se vzájemně k tělu blíž a blíž, aby bylo soužití maximálně pohodlné. Odborníci tomu říkají prolomení vzájemné komfortní zóny. V průměru to zabere asi jedenáct měsíců. A jak se to pozná?

Každá z nás se v očích svého partnera snaží vypadat dokonale. To je pravda, ať už si to přiznáme nebo ne. Motivace být za každou cenu vždy perfektní je nejsilnější v prvních měsících vztahu, kdy se teprve otrkáváme a zjišťujeme, jak nám s tím druhým je. Některé ženy dokonce vstávají o půl hodiny dřív než jejich “nový” přítel, aby se stihly upravit a namalovat. To je pochopitelně docela extrém, ale i v jejich životech přijde jednou chvíle, kdy bezchybnou image ohrozí nějaká neplánované situace. Může to být třeba nevolnost či dočasná slabost. Jednou z takových neplánovaných situací je i nadýmání. Hlasité prdnutí a následný zápach je “dějový zvrat”, který potká jednou každý vztah.

Normální je, co vám vyhovuje

Jak dlouho partneři skrývají své přirozené projevy, je velice individuální. Veškeré naše chování včetně intimního ovlivňuje výchova a také sociokulturní prostředí, ve kterém jsme vyrostli. Co jsme viděli kolem sebe, když jsme byli malí, a co akceptuje „naše“ společnost, to si v sobě neseme a podle toho také podvědomě hodnotíme situace kolem sebe. Jestliže jsme měli rodinný záchod v koupelně, rodiče a tři děti, nutně jsme se někdy museli potkat s rodinným příslušníkem, který si ulevoval, zatímco my museli rychle zvládnout ranní hygienu a odchod do školy.

V takovém případě jsme asi ochotní tolerovat skutečnost fyziologických pochodů podstatně víc než člověk, který vyrostl v rodinném domě s toaletou na každém patře. Takže zatímco některé páry poleví v sebekontrole třeba už po pár týdnech známosti, jiné dokážou držet noblesu i desítky let. Ačkoli následující tvrzení není ničím podložené, podle psycholožky a sexuoložky Alex Doležalové jsou hybatelem intimní uvolněnosti ve vztazích spíš muži. „Muži se chovají ve všech vztazích víceméně podobně, a pokud nechávají své přirozenosti plynulý průchod v prvním vztahu, zřejmě se budou chovat stejně i v každém dalším. O chybách, kterých se dopouštíme při hledání partnera, jsme psali v jiném článku.

Naproti tomu ženy jsou přizpůsobivější. Když si najdou partnera, který se uvolňuje, kdy se mu zlíbí, začnou se chovat podobně. Když však potkají gentlemana, který si nic podobného nedovolí, budou hrát dámu, kdyby je to mělo stát zdraví,“ tvrdí odbornice. Otázka, co je normální nebo jak by to být mělo, je nesmyslná, a tedy nezodpověditelná. „Normální“ je to tak, jak si to určíte vy - tedy rozumějte vy a váš partner.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Kolumbie má velký problém. Banánovníky zasáhla vážná nemoc, obavy zavládly i na světovém trhu

Jak pomocí levandule odpudit komáry a moly i mravence

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zavřít reklamu