Klíč ke šťastnému partnerství je jednodušší, než si mnozí myslí

Vztahy 30. května 2019 | 12:29 — Monika Moorová
Také jste si mysleli, že recept na šťastný vztah existuje jen v romantických knihách a na filmovém plátně? My jsme na tom byli stejně. Nicméně psychologové tvrdí, že klíč zná každý z nás. A je prý velmi jednoduchý.
Dalších 5 fotografií v galerii
Jak jste na tom s partnerem vy? / Shutterstock

Předpokladem harmonického a spokojeného vztahu jsou následující čtyři zásady. Podívejte se, jak jste na tom s partnerem vy. Splňujete zásady šťastného vztahu?

Máte společné životní hodnoty a pohled na svět

Přestože se říká, že protiklady se přitahují, neplatí to úplně ve všem. Samozřejmě, chemie ve vztahu dvou rozdílných povah může zafungovat perfektně, ale jen na chvilku. Z dlouhodobého hlediska to nemá velkou perspektivu. Pokud máte s partnerem rozdílný pohled na život, časem se to projeví v zásadních věcech. Pokud tedy s partnerem či partnerkou po vašem boku plánujete společnou budoucnost, měli byste mít hned na úvod vyjasněny otázky ohledně vnímání manželství, dětí a vašeho celkového životního směrování. I když se každý vztah v průběhu času vyvíjí, zásadní životní postoje se většinou nemění.

Smějete se spolu hodně a často

Nechybí vám smysl pro humor a mnohdy si rozumíte i bez slov. Berete to jako úplnou samozřejmost a nepovažujete to za nic výjimečného? Tyto drobnosti jsou však ve vztahu opravdu zásadní. Jde totiž o jasný důkaz, že jste pro sebe jako stvoření. Odborníci se shodují, že společný smích je stejně důležitý jako zdravý sexuální život.

Baví vás trávit volný čas společně

Problémem mnoha dnešních vztahů je, že partneři tráví spolu skutečně velmi málo času. Z práce chodí pozdě a ještě to vezmou přes fitness centrum nebo pivko s kamarády. Zkuste přestat spěchat. Pokud budete každý den žít tak, jako by byl váš poslední, určitě budete šťastní. V dnešní uspěchané době lidé často zapomínají žít naplno. Ale třeba právě společným cestováním a zážitky posouváte váš vztah do jiné a krásnější dimenze.

Vzájemně si projevujete lásku a něžnosti

Na začátku zamilovanosti to děláme všichni. Vzpomínáte? Nechybí pověstné motýlky v břiše, husí kůže a podlamující se kolena. Když však prvotní vášeň opadne, je velmi důležité ji stále udržovat. Pokud se i po letech s partnerem líbáte, projevujete si něžnosti, laskavá gesta a říkáte si, že se milujete, jste na nejlepší cestě. Musíte si umět užívat i ty nejběžnější okamžiky. Vždyť malé detaily přece tvoří velký celek. Nemyslíte? (Dále čtěte: Nemáte štěstí na partnera? Možná děláte tuto chybu).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj moderních turistů: Objevte krásy donedávna zapovězené části naší planety

Ráj moderních turistů: Objevte krásy donedávna zapovězené...

Nebezpečná letiště: Tady naskakuje husí kůže i zkušeným...

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit...

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů...

Navštivte kouzelný stát, který tu už za pár desítek let...

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Zavřít reklamu