Super tipy, jak se co nejrychleji zbavit oparů přírodní cestou

Zdraví 18. ledna 2018 | 09:40 — Anna Novotná
Nejhorší na oparu je to, že se objeví tehdy, když to nejméně potřebujete, jako například před večírkem či jinou speciální událostí.
Další 3 fotografie v galerii
Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres / Shutterstock

Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres. Dopomoci k němu však může například i náhlá změna počasí, zvláště nadměrné vystavení se slunečnímu záření. V momentě, kdy začnete pociťovat svědivé pocity, které předcházejí rozvinutí oparu, začněte okamžitě s léčbou. Preventivní opatření fungují lépe než následná léčba. Nevíte jak na to? Zkuste následující léty osvědčené tipy.

Vanilkový extrakt

Kvalitní vanilkový extrakt se osvědčil jako jedna z účinných látek, která přispívá ke zmírnění bolestí při výskytu oparů a zároveň zkracuje proces hojení. Odborníci tvrdí, že báze, na níž je vanilkový extrakt založen, zabraňuje viru ve vašem těle, aby propukl v rozsáhlejší podobě. Namočte vatový tampon do čistého vanilkového extraktu tak, aby se jím důkladně nasytil. Aplikujte přímo na bolestivé místo a držte na něm tampon alespoň jednu minutu. Postup opakujte čtyřikrát denně tak dlouho, dokud to nepřestane být nutné.

Lékořice

Jeden z přírodních prostředků, které mohou zmírnit symptomy při tvorbě oparu, je i lékořice. Bylo prokázáno, že kyselina, kterou obsahuje kořen lékořice zmírňuje příznaky. Kyselina má totiž protizánětlivé a protivirové účinky. Ideální způsob, jak aplikovat účinnou látku, je připravit si krém z prášku z lékořice, avšak méně náročná je příprava čaje. Pokud smícháte 1 polévkovou lžičku lékořice v prášku s polovinou kávové lžičky vazelíny na obličej, můžete si připravit krém, který je vhodné nanášet na celou plochu oparu vatovou tyčinkou a nechat působit několik hodin nebo i celou noc. O dalších super pomocnících se dočtete v našem článku zde.

Plnotučné mléko

Obklady z plnotučného mléka mohou pomoci urychlit hojení a zmírnit bolest. Důvod? Mléko obsahuje bílkoviny známé jako imunoglobuliny, které v podstatě fungují jako ochrana před viry jako je například právě herpesvirus. Navíc mléko obsahuje i látku zvanou L-lysin, která pomáhá zabránit účinku kyseliny zvané arginin, o níž bylo prokázáno, že způsobuje vznik oparů. Rovněž urychluje proces hojení. Stručně řečeno, aby nedošlo ke vzniku oparu, pijte plnotučné mléko a zajistěte tak přísun L-lysinu. Chcete-li odstranit opar, který už propukl, připravte si obklad s plnotučného, ​​ideálně domácího a nepasterizovaného, ​​mléka.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku pomáhá odstranit bolest z oparu. Jak je to možné? Peroxid totiž dezinfikuje a zastavuje šíření ohniska. Opět použijte hygienický tampon nebo vatu na aplikování peroxidu na ránu. Puchýř zmizí o něco dříve.

Silice máty peprné

Herpetický virus se nachází ve vašem těle. Zjednodušeně řečeno, virus se „zdržuje“ pod kůží a už jen čeká na podnět, aby se naplno projevil. Olej z máty peprné obsahuje látky, které zabíjejí viry, které se nacházejí v oparu. Bylo prokázáno, že při aplikaci přímo na opar bolest zmizí mnohem rychleji než obvykle, zejména pokud je olej aplikován již při prvních příznacích. Před aplikací oleje z máty peprné však vyčistěte opar čistou vodou, aby se olej mohl snadněji vstřebat a působit.

Echinacea

Echinacea stimuluje obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a také urychluje uzdravení. Ideální je nápoj z čerstvého květu, protože sušený částečně ztrácí své účinky. Pokud ho však nemáte k dispozici, vsaďte i na ten sušený.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Unikátní japonská ponorka z druhé světové války byla skutečné monstrum

Krásné a zároveň užitečné. Pěstujte si účinné...

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle...

Zaštipujete na jaře jehličnany? Vyrobte si z výhonků...

Renovace nábytku s využitím látek je elegantní a nadčasová

Potřebujete i na jaře přitopit? Ekologické infrapanely...

Jak správně psům a kočkám vytáhnout klíště? Hlavně...

Zavřít reklamu