Jedinečný trik, jak se zbavit bolesti kolen

Zdraví 30. srpna 2017 | 13:12 — Monika Moorová
Bolest v koleni je nepříjemná a člověka dokáže vyřadit z každodenního života. Poradíme vám, jak se zbavit bolesti za pomoci knih z vaší knihovny.
Loading...
Trápí vás bolest kolena? Vyzkoušet jednoduché cviky, které lze provozovat v kanceláři i v pohodlí domova / Shutterstock

Kolena jsou vystavena těžké zátěži při výkonu některých profesí, při sportu, vlivem nadváhy a pochopitelně začínají pobolívat s rostoucím věkem. Lékárny jsou plné potravních doplňků, které mají údajně kolenům prospívat i léků, které pomáhají nepříjemné bolesti odstraňovat. Ale víte, že si můžete pomoci sami a bez tablet?

Úlevy můžete dosáhnout jednoduchým cvičením. Mnoho lidí si myslí, že by při bolesti kolen měli co nejvíce omezit pohyb. To je ovšem omyl. Pokud provádíte cvičení správně, můžete nemocnému kloubu opravdu pomoci.

Jak na to?

Zkuste velmi efektivní cvičení za pomoci knih. Nepotřebujete drahé stroje, jen knihy z vaší knihovny.

  • Udělejte si z knih schůdek o výšce zhruba 20cm. Jednu nohu nechte na zemi a druhou položte na knihy. Pomalu zvedejte nohu, která je na zemi jako a pokládejte k té druhé, kterou máte na knihách. Celé cvičení několikrát opakujte. Cvik by měl být prováděn pomalu, tak abyste během pohybu napočítali tři vteřiny.
  • Druhý cvik se podobá klasickým výpadům a i v tomto případě budete potřebovat knihy. Dotkněte se lehce knih nohou ohnutou v koleně tak, jak můžete vidět na videu. Pohyby dělejte opět pomalu a nehrbte se u nich.
  • Třetí cvičení jsou vlastně dřepy, s tím rozdílem, že u nich neklesnete až dolů. Stoupněte si a nohy rozkročte do šíře ramen. Natáhněte ruce před sebe a pomalu pokrčujte kolena až do pozice v polosedu. Celou dobu se snažte držet záda vzpřímeně a nehrbte se. V pozici v polosedu vydržte asi 5 vteřin a potom se pomalu postavte.

Nezapomínejte, že fyzické cvičení prospívá postiženým kloubům hned v několika směrech. Pravidelný pohyb zlepšuje pohyblivost kloubu, zpevňuje svaly a ulevuje od bolesti. K dosažení blahodárných účinků pohybu nepotřebujete být vrcholovým sportovcem. Bohatě vám postačí cviky s nízkým stupněm zátěže. Důležitá je pravidelnost.

Fyzické cvičení při chronickém zánětu kloubů doprovází určitý stupeň bolesti. Pohyb by měl být nastaven tak, aby bolest byla snesitelná. Pokud budete pravidelně cvičit, měla by bolest pozvolna ustupovat a vy zvládnete více opakování cviků za sebou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dodávkou roku 2019 je nový Peugeot Partner. Porotu zaujaly dvě nevídané inovace

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...

Zpříjemněte si večery vlastnoručně vyrobenou vonnou lampou

Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu...

Jak na jaře sázet zadarmo a v bio kvalitě? Příprava je...