Nejlepší poloha na rychlý spánek

Zdraví 19. ledna 2018 | 14:04 — Monika Moorová
Pokud máte večer problémy usnout a převalujete se nekonečné hodiny v posteli, zkuste polohu, díky které usnete rychleji.
Další 2 fotografie v galerii
Poloha vašeho těla při usínání je velmi důležitá / Shutterstock

I když si možná myslíte, že poloha při usínání není důležitá, opak je pravdou. Poloha, ve které usínáte je pro naše tělo velmi podstatná, neboť právě díky správné poloze můžete během spánku uvolněně dýchat a neubližujete své páteři. Zkuste ji.

Jakou polohu zvolit, abychom měli kvalitní spánek?

Lehněte si na levý bok a mezi kolena si dejte polštář. V této pozici budete spát mnohem lépe a ráno se neprobudíte rozlámaní a nevyspalí. Je důležité, abyste mezi kolena vložili větší polštář, abyste snížili tlak na záda, neboť takto usínáte v rovnější poloze. Spánek na levé straně vám mimo jiné urychlí trávení během noci a ráno budete překvapeni, jak svěží se probudíte. Víte, proč evoluce vymyslela spánek?

Pozor na mobil

Pro lepší spánek můžete udělat mnohem víc věcí. Například si zvykněte na teplou sprchu, kterou si dopřejete hodinu před spaním, odložte svůj telefon, neumisťujte do ložnice televizi, nejezte minimálně dvě hodiny před tím, než ulehnete.

Když se chystáte do postele, zapomeňte na vše, co vás během dne vystresovalo nebo trápilo. Hoďte starosti za hlavu. Vaše tělo musí odpočívat, tak se zbavte negativních myšlenek.

Důležitá je délka spánku

Snažte se spát minimálně sedm hodin denně. Spánek je základní a přitom nejdůležitější způsob regenerace, bez kterého lidské tělo nemůže přirozeně fungovat. Jednotlivé orgány mají během spánku čas na odpočinek a relaxují, stejně jako se uvolňují klouby a svaly. Dopřát si dobré spaní není jen tak, o jeho kvalitu musíme pečovat. Bez spánku to nejde. Proto nepodceňujte ani přípravu na něj. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to