Projezte se ke zdraví! Koření, které pomáhá v boji proti zhoubným nemocem

Zdraví 17. října 2017 | 14:35 — Monika Moorová
Jak snížit riziko vzniku zhoubných nádorů? Vědecké studie radí vsadit na správné potraviny. Zdraví životní styl, prevence a správný jídelníček mohou rizika vzniku zhoubných nádorů výrazně snížit.
Dalších 6 fotografií v galerii
Naučte se používat koření, které vám pomůže uchovat vaše zdraví / Shutterstock

Koření dodává jídlu nejen chuť. Určité druhy dokážou působit jako účinní bojovníci proti rakovinnému bujení. Naučte se používat koření, které vám pomůže uchovat vaše zdraví.

Sladká paprika

Sladká paprika je ohromný zdroj antioxidantu beta-karotenu, jenž je spojován s prevencí proti četným druhům rakoviny.

Rozmarýn

Pokud použijete při přípravě masa rozmarýn, snížíte tím množství rakovinotvorných látek vznikajících při vaření. Kromě toho rozmarýn pomáhá zvyšovat aktivitu detoxifikačních enzymů a jeho kladný vliv se projevil i v boji proti rakovině prsu a kůže.

Kurkuma

Kurkuma je skutečně jeden ze zázračných léčivých druhů rostlin na světě. Její hlavní aktivní složkou je kurkumin, který má silné protizánětlivé a protirakovinné účinky.

Chilli papričky

Vědci zjistili, že kapsaicin obsažený v chilli papričkách, může za určitých okolností zabíjet rakovinové buňky. Molekuly kapsaicinu se dokážou navázat na rakovinové buňky a odstartovat u nich sebezničující proces. Ale pozor. Další studie uvádí, že konzumace chilli papriček je nevhodná v počátečních stádiích melanomu. Kapsaicin totiž údajně růst kožních nádorů urychluje. Jak chilli papričky ovlivňují naše zdraví, si přečtete v našem dalším článku.

Kmín

Vědci potvrdili příznivý vliv kmínu u rakoviny tlustého střeva, rakoviny prsu, stejně jako u rakoviny slinivky.

Zázvor

Zázvor je výborný v prevenci i boji s rakovinou vaječníků. Dokáže nejen účinně zabránit jejímu rozvoji, ale podle vědců umí zpomalit i rychlost rakovinového bujení.

Skořice

Skořice působí jako prevence proti rakovině a navíc dokáže potlačovat i rakovinové bujení. Umí blokovat angiogenezi, tedy novotvorbu krevních kapilár, které dodávají nádorům živiny a kyslík potřebné k jejich růstu.

Olivy a olivový olej

Olivový olej je považován za významný prostředek chránící buňky před změnami vyvolávajícími vznik rakoviny. Je plný antioxidantů, činí buňky stabilnější vůči volným radikálům. Stejný pozitivní účinek mají i zelené olivy.

Hlavně však nezapomeňte, že všechno souvisí se vším. Mějte to na paměti, až budete usedat k jídlu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova drogou

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Na skok do Německa: Gastrovíkend s vůní neodolatelných...

Pěšky, na kole nebo na laně? Na Kružberku si užije opravdu...

Krušné hory: Skiareál Klínovec lyžařům letos nabídne...

Na letištích i v letadlech na vás číhají miliony bakterií....

Zavřít reklamu