Nedaří se vám přemoci chuť na cigaretku? Poradíme vám, jak to dokážete

Zdraví 30. října 2017 | 15:04 — Monika Moorová
Kuřáci se vystavují širokému spektru chronických onemocnění, které způsobují různé zdravotní komplikace. Od nepříjemného dechu přes problémy s plícemi až po ta nejvážnější onemocnění. Přestat kouřit však není pro mnohé z nich jednoduché.
Další 4 fotografie v galerii
Konec výmluv. Típněte svoji poslední cigaretu! / Shutterstock

Přestat kouřit je mnohem náročnější, než se může zdát. Nicméně, jde to. Jen je třeba mít pevnou vůli a chtít. K těmto dvěma předpokladům přidejte některý z následujících čajů, které jsou přírodním řešením závislosti na kouření. Proč právě čaje? Hlavně proto, že zklidňují touhu kouřit, ale i proto, že podporují detoxikaci těla.

Čaj z mučenky

Tento čaj patří k těm méně známým. Mučenka má relaxační vlastnosti, které vám pomohou bojovat proti úzkosti, a stejně vám pomohou přestat kouřit. Pití čaje z mučenky je přírodní kúrou při problémech s abstinenčním syndromem, který je prvotním příznakem závislosti na tabáku.

Jak na to?

Zalijte 1 čajovou lžičku mučenky horkou vodou a nechte 10 minut louhovat. Pokud chcete skoncovat s kouřením, měli byste si ho dopřát 2 nebo 3krát denně.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj je klasika mezi čaji. Nejenže dokáže vyléčit bolesti v krku a je skvělý při nachlazení, pomáhá také odstraňovat toxické zbytky, které tabákové výrobky zanechávají v našem těle. Má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Jeho uklidňující vlastnosti potlačují touhu po cigaretě a napomáhají zbavit se závislosti.

Jak na to?

Potřebujete jen lžíci strouhaného zázvoru a šálek vody. Vodu dejte na oheň a přiveďte k varu, následně přidejte strouhaný zázvor a nechte chvilku vařit. Zázvor je třeba nechat louhovat 10 minut. I v tomto případě platí, že byste si měli dopřát 2 až 3 šálky čaje denně. Jak uvolnit tělo pomocí zázvorového nápoje, si přečtěte v našem dalším článku.

Ženšenový čaj

Tento čaj je ze všech přírodních čajů nejlepším pomocníkem pro kuřáky, kteří chtějí s kouřením přestat. Ovládá touhu zakouřit si a navíc snižuje účinky nikotinu v těle. Proto je nejlepší přírodní volbou, která podporuje odstraňování toxinů z těla a posiluje buňky.

Jak na to?

I v tomto případě potřebujete 1 šálek vody a 1 lžičku ženšenu. Nechte ho louhovat v horké vodě přibližně 10 minut, pak ho sceďte a vypijte. Ženšenového čaje můžete vypít, kolik chcete. Jednoduše, pokud budete mít chuť na cigaretu, tak se napijte tohoto čaje.

Odnaučit se kouřit, není opravdu jednoduché. Ale stojí za to to alespoň zkusit, co myslíte?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Simona Krainová omládla během hodiny, aniž by tekla krev!

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Věděli jste, že vysavač listí může způsobit více škody...

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Zavřít reklamu