Nejste schopni zvládnout stres? Poradíme vám, co dělat

Zdraví 14. listopadu 2017 | 16:17 — Monika Moorová
Určitě to znáte. Máte toho moc v práci. Doma nestíháte. Problémy vám začínají přerůstat přes hlavu a vysvobození je v nedohlednu. Nemůžete pak pořádně spát, bolí vás hlava, jste vyčerpaní a podráždění.
Další 3 fotografie v galerii
Problémy vám začínají přerůstat přes hlavu a vy nevíte, jak dál? / Shutterstock

To jsou pouze některé z možných projevů stresu, který jednou za čas postihne každého z nás. Odborníky je stres považován za velký problém a někteří ho uvádějí jako jednu z hlavních civilizačních chorob. Ideální cesta, jak se stresu vyhnout, je naučit se odpočívat. Jak na to? Dáme vám několik tipů.

Odjeďte pryč

První tip je spojený s tím, že se jednoduše seberete a vyrazíte někam pryč. Tedy pryč od starostí. Vaším cílem by mělo být zcela vypnout a tak je dobré nechat doma vše, co souvisí s vaší prací. A telefon? Ten zapínejte jenom večer, abyste zjistila, zda se nestalo něco důležitého. Nic jiného prioritu nemá. Zkuste si vyrazit třeba do lázní.

Naplánujte si svůj den

Druhou cestou, jak se vyhnout stresu, je přesně si svůj den naplánovat. A to ideálně z hodiny na hodinu. Jasně si stanovte, jak dlouho budete pracovat, nebo jak dlouho se budete věnovat domácnosti. Dále si vyčleňte i přesný čas pro váš odpočinek. A je jedno, zda vyrazíte do parku krmit ptáčky, nebo si lehnete doma na gauč a zapnete si televizi. Vždy, jakmile nastane čas odpočinku, práci ukončete a začněte odpočívat. Je známá pravda, že práce nemá nohy, aby vám někam utekla. Proti stresu funguje i stovkami let ověřený nápoj. Psali jsme o něm zde.

Vyrazte do přírody

Příroda má na lidskou psychiku doslova blahodárný vliv. Nevěříte? Přesvědčte se o tom na vlastní kůži. Klidně postačí se  v klidu posadit třeba na vaší zahradě či zahrádce. Nebo můžete vyrazit do lesa. Prostě někam, kde alespoň na chvilku zapomenete na povinnosti, budete pozorovat krásy přírody a dýchat čistý vzduch. Posezení na zahrádce či procházka přírodou vám vyčistí hlavu a odplaví vaše problémy. A když si podobné činnosti naplánujete pravidelně, váš stres se určitě po nějaké době zmírní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Jahody lze pěstovat na zahradě i v truhlíku. Pokud se chcete...

Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v...

Za bohatou úrodou rajčat stojí i kvalitní a správná...

Plot z tújí vypadá jednotvárně. Stačí ale málo a bude na...

V malých bytech bývá o úložné prostory nouze. Poradíme,...

Rozbitá obkladačka nemusí hyzdit vaši koupelnu. Opravu...

Zavřít reklamu