Udělejte si "strejčka" na vánoční lahůdky a zkuste super rychlý a zdravý detox

Zdraví 02. prosince 2017 | 11:56 — Monika Moorová
Našemu tělu velmi prospěje, když ho před zimou odlehčíte od toxinů. A hodí se i pár kilo, které shodíte a uděláte si tak "strejčka" na vánoční lahůdky. Jak na to?
Další 2 fotografie v galerii
Naservírujte si očistu a zkuste tento osvědčený a levný recept / Shutterstock

Máte pocit, že vaše tělo potřebuje očistu? Naservírujte si dávku jablek a lžíci octa! Pokud to vydržíte, zkuste tři dny jíst jen jablka a ořechy. Ale pozor, nejlepší jsou tuzemská jablka a ne ty z dovozu, které musejí ještě dozrávat v boxech. Sníst jich můžete klidně kilo denně. Jablka by ale měla být dobře umytá, konzumovat byste je měla neoloupaná a syrová. Jen ke snídani si jablko můžete uvařit s hřebíčkem a se skořicí.

Jablka můžete pokapat kvalitním medem. A když se budete cítit hladoví, klidně si vezměte hrst ořechů. Nejlepší jsou naše vlašské ořechy, ale zdravé jsou i ostatní. Můžete sáhnout po lískových ořeších či exotických druzích. Ale pozor! Zapomeňte na burské oříšky. Ty nemají s ořechy kromě názvu nic společného.

Pokud pocítíte během dne "vlčí hlad", jablka si nahrubo nastrouhejte a dejte s jedním plátkem tmavého chleba. Dobré je, mít všechny ingredience stále po ruce. Lépe pak odoláte různým nástrahám.

A když už jsme u jablek, zkuste si udělat jablečný ocet. Ten se velmi dobře hodí k redukční dietě a požívat ho můžete i do salátů. Denně si můžete dát jednu lžíci octa. Ale ne víc. Odborníci nedoporučují držet "octovou kůru" déle než týden. Ocet totiž hodně povzbuzuje činnost žlučníku a jater a dlouhodobější využití by mohlo mít nepříznivý dopad na celkový stav organismu. O rozinkovém detoxu jsme psali v našem jiném článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás...

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do...

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...