Chřipková epidemie je za dveřmi. Máme pro vás osvědčené rady, jak s ní rychle zatočit

Zdraví 09. ledna 2018 | 11:15 — Monika Moorová
Chřipka i nachlazení jsou velmi častým onemocněním právě v tomto období. Nejlepší je prevence, posilovat imunitu a obranyschopnost organismu. Ale když už onemocníme, není nutné okamžitě letět k doktorovi.
Další 2 fotografie v galerii
Zkuste s nachlazením zatočit pomocí osvědčených pomocníků / Shutterstock

Zkuste osvědčené babské rady, které zaručeně fungují. Co na chřipku a nachlazení používaly naše babičky?

Cibulový čaj

Cibulový čaj je výborný na kašel. Povařte dvě oloupané cibule 15 minut, přidejte hřebíček, skořici, citron. Čaj usnadní odkašlávání. Užívat 3x denně.

Bylinkový čaj

Ideální bylinkový čaj připravíte z drceného šípku, květu lípy, jitrocele či květu bezu. Nechat louhovat čtvrt hodiny. Slejte a oslaďte medem.

Solné inhalace

Solné inhalace se používají stovky let. Tři lžíce soli rozpusťte ve 4 dcl vlažné vody. Roztok můžete kloktat nebo nasávat nosem na pročištění nosní dutiny.

Křen s medem

Čerstvý křen najemno nastrouhejte, smíchejte s medem a nechte hodinu odležet. Užívejte jednu lžičku 4x denně jako prevenci k posílení imunity. O tom, co všechno křen umí, si přečtěte v našem dalším článku.

Horké psí sádlo

Dříve nebyl problém ho sehnat, ale klidně ho můžete nahradit vepřovým sádlem anebo nějakým olejem. Rozpuštěným horkým sádlem či olejem polejte plátýnko, dejte na hrudník a přes něj další suchý zábal. Zábal je vynikající zejména na suchý kašel.

Priessnitzův obklad

Priessnitzův obklad používáme na bolest v krku. Jeho princip spočívá ve střídání mokrého a suchého. Mokrý ručník nebo kapesník přiložte na krk, převažte suchým ručníkem nebo šálou (mezi obě vrstvy je dobré přidat igelit) a nechte zapařit cca 30 minut.

Rady našich babiček jsou mnohdy lepší, než polykání hromady léků, které mají řadu vedlejších účinků a organismus zbytečně zatěžují.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova drogou

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Na skok do Německa: Gastrovíkend s vůní neodolatelných...

Pěšky, na kole nebo na laně? Na Kružberku si užije opravdu...

Krušné hory: Skiareál Klínovec lyžařům letos nabídne...

Na letištích i v letadlech na vás číhají miliony bakterií....

Zavřít reklamu