Jak bojovat s chřipkou pomocí jednoduché metody? Budete překvapeni, co výborně funguje

Zdraví 27. ledna 2018 | 09:14 — Monika Moorová
Předkládáme vám pár tipů, jak ulevit průvodním znakům chřipky či nachlazení. Jde v podstatě o akupresuru, která poskytuje poměrně rychlé výsledky.
Další 2 fotografie v galerii
Máme pro vás jednoduché a účinné řešení, jak se zbavit chřipky / Shutterstock

Nejlepší na této formě akupresury je, že si ji můžete aplikovat sami na sobě a nebudete k ní potřebovat žádné jehly, jak tomu bývá u akupunktury. Každý prst představuje nějaký orgán. Masírujte ho a bolest téměř okamžitě ustoupí. Jediné, co budete potřebovat, abyste se cítili lépe, bude pár minut pro každé kolo terapie.

Jak na to?

Předtím, než přikročíte k aplikaci akupresury, zkuste chvíli relaxovat. Pohodlně si sedněte na židli nebo do oblíbeného křesla. Nedávejte ale nohy křížem! Zkuste rovnoměrně dýchat. Před masáží si ohřejte trochu ruce tím, že je o sebe navzájem promnete. Pak levou ruku položte na pravé stehno a pravou ruku na levé stehno.

Nyní začněte aplikovat mírný tlak na ta místa na těle, které budete chtít ovlivnit. Nezapomínejte na hluboké a rovnoměrné dýchání po celou dobu, a to i tehdy, když budete pociťovat nějakou bolest. Pokud se náhodou bolest objeví, měla by být jen poměrně mírná.

Která místa masírovat?

Rýma

Masírujte špičku palce. Bude to stimulovat hrdlo a nos a to se projeví na zmírnění projevů, jako jsou problémy s polykáním, kašlem či ucpaným nosem.

Bolest v krku

Zde platí totéž jako při rýmě, jen je třeba masírovat spodní část palce.

Bolesti dutin

Potíže s dutinami dokážou vskutku pokazit celý den. Na jejich zmírnění si masírujte špičky všech prstů kromě palce. Čím jdete blíže k nehtům, tím lepší by měl být účinek.

Chřipka

Trik spočívá ve vynaložení tlaku na kterékoliv bříško prstů. Měli byste cítit, jak se vaše svaly uvolňují. Takové uvolnění napomáhá toxinům a jiným odpadním látkám dostat se ven z těla. Velmi pomáhá masáž pokožky mezi palcem a ukazováčkem.

Akupresura ale nepomáhá pouze s nepříjemnými projevy rýmy či chřipky. Mezi její další přínosy patří efekt prevence či diagnostický efekt. Když při stlačování nějakého bodu začnete pociťovat nepřiměřenou bolest, spolehlivě to ukazuje na nějaké úplně jiné onemocnění ve vašem těle.

Neváhejte proto na sobě vyzkoušet tuto starověkou léčebnou techniku. Věnujte jí každý den alespoň pár minut a budete příjemně překvapeni dobrými výsledky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do zahraničí bez rizika?

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do...

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji...

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...