Univerzální prostředkem pro rychlou léčbu sezónních neduhů. Víte o něm?

Zdraví 03. února 2018 | 09:42 — Monika Moorová
Citron je spolu s medem snad nejuniverzálnějším prostředkem pro rychlou léčbu různých sezónních neduhů. Je to lékařský zázrak, který máte doma! Ale víte kde všude vám může pomoci?
Další 4 fotografie v galerii
Citron se vyplatí mít stále po ruce / Shutterstock

Citron má hned několik využití. S naprostou samozřejmostí si ho dáváme denně do čaje. Je výborný po ránu s teplou vodou. Je součástí mnoha jídelníčků pro detoxikaci. Citronová šťáva působí jako diuretikum, s čímž souvisí i rychlejší odplavení všech toxinů z těla. Kromě toho kyselá citronová šťáva upravuje pH močových cest.

Ale umíte si představit, že byste si dali citron třeba na krk? Tenhle žlutý zázrak se totiž může použít nejenom vnitřně, ale i na obklady při chrapotu a bolestech krku. Jaké potraviny nám ještě zaručí dostatečný příjem vitamínu C?

Jak na to?

Potřebovat budete jeden citrón, textilní utěrku nebo papírový ubrousek a šálu. Postup je přitom velmi jednoduchý. Citron nakrájejte na půl centimetrové kroužky, poklaďte je na papírový ubrousek. Konce přehnete, čímž vznikne balíček, který dáte do textilní utěrky. Takto zabalené kousky citronů si přidržíte na krku a zavážete šálou.

Na krku si tento zábal nechte asi půl hodiny, nikdy ne déle. Je totiž známo, že dlouhodobé působení šťávy z citronu může pokožce uškodit. Po půlhodině zábal odstraňte, osušte krk ubrouskem a přikryjte šálou. Ponechte jej v teple. Citronovou kůru opakujte 1x denně, několik dní po sobě.

A na co všechno můžeme ještě citron použít?

  • Citronová šťáva zmírňuje tělesný zápach
  • Při štípnutí hmyzem
  • Citronová šťáva vyběluje a čistí nehty
  • Odstraňuje lupy
  • Dezinfikuje škrábance a řezné rány
  • Pokud máte problémy s onemocněním žlučníku, zkuste pravidelné pití šťávy.
  • Voda s citronem je také výborná při problémech s dýcháním, protože dokáže odstraňovat hleny. Pokud vás trápí astma, zkuste pít více vody a nikdy nezapomeňte na citron.

Sečteno a podtrženo. Citron se vyplatí mít stále po ruce. A i když vás zrovna žádné neduhy netrápí, citronová šťáva poslouží jako výborná prevence.  Přidáte-li lžičku medu, získáte navíc velmi lahodný a hlavně zdravý nápoj. Víte, jak správně zlikvidovat škodlivé látky na ovoci a zelenině?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal