Tipy, jak si prodloužit mládí a udržet mladistvý vzhled co nejdéle

Zdraví 23. února 2018 | 08:57 — Monika Moorová
Každý stárne jinak. Jistě se každý z vás dostal do situace, kdy mu stejně staří lidé připadali o několik let starší. Kromě genů je na „vině“ životospráva a způsob života.
Dalších 5 fotografií v galerii
Jak si můžeme dobrou kondici a mladistvý vzhled udržet co nejdéle? / Shutterstock

Žádný kámen mudrců ani elixír mládí neexistuje. Dávní alchymisté i mudrci celého světa po něm pátrali bez úspěchu. Jak si můžeme dobrou kondici a mladistvý vzhled udržet co nejdéle? Zkuste lety ověřené rady proti stárnutí.

Protizánětlivá dieta

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu a přispívá k dlouhověkosti. Dieta spočívá v konzumaci zeleniny, ovoce a bílkoviny s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. U této diety nesmíte ani bílou mouku ani rafinovaný cukr.

Nezapomeňte na antioxidanty

Posilujte svou imunitu a zdraví příjmem dostatečného množství vitamínů a minerálů ve stravě. Antioxidanty neutralizují volné radikály v lidském těle a mezi ty základní patří vitamín C a E, extrakt ze zeleného čaje, beta-karoten, koenzym Q10, zinek, selen a rybí olej. Výborný přírodní antioxidant? Sáhněte po magickém hřebíčku!

Důležitý je pitný režim

Minimálně 2 litry čisté vody denně jsou základ! Nejzdravější je neperlivá voda. Omezte denní příjem alkoholu na 1-2 sklenky vína či 0,5 l piva.

Omezte stres a jděte do přírody

V dnešní době je to sice nadlidský úkol, ale zkuste to. Naučte se relaxovat alespoň pár minut denně. Jděte do přírody. Za pobyt v čistém prostředí lesů či hor vám vaše plíce a pleť budou vděčné.

Pravidelný spánek

Zdravý spánek je nezbytný pro celkovou regeneraci organismu. Důležitá je fáze, kdy se nám zdají sny. Vědci zjistili, že hluboký spánek a sny mají významnou funkci pro náš emoční život a celkové posílení organismu. Spánek je individuální, ale měl by trvat průměrně 7-8 hodin denně. Cítíte se unaveni? Na vině mohou být tyto zdánlivé maličkosti.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vychytávky zkušených cestovatelů: Jak cestovat v letadle pohodlně a bez zdravotních rizik

Vychytávky zkušených cestovatelů: Jak cestovat v letadle...

Chcete připravit zajímavý výlet nejen pro děti? Evropské...

Nestihli jste dovolenou v létě? Nevadí, máme tipy, kam...

Modrá laguna na Islandu. Přírodní zázrak nebo jen chytrá...

Nový trend: Bydlení na luxusní lodi není jen pro bohaté....

Ztracené zahrady Heligan. Tip na výlet, který vás uchvátí