Chcete se dožít vysokého věku? Masírujte tento bod na těle

Zdraví 24. dubna 2018 | 09:12 — Monika Moorová
Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší léčebné metody. Víte, kde máte na těle bod dlouhověkosti? Je důležité to vědět, neboť jeho masáž s vámi udělá divy. Stačí, když zatlačíte a rázem se můžete zbavit i některých zdravotních problémů.
Další 2 fotografie v galerii
Je načase poznat bod Zu San Li / Shutterstock

Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší léčebné metody, používá se po celá tisíciletí a má prokazatelné pozitivní zdravotní účinky. Člověk má na těle 365 bodů a 12 meridiánů. Efekt takové masáže (akupresura nebo zatlačení jistých bodů prstem) je založen na teorii, že určité body jsou propojeny s určitými orgány. V čínské medicíně je tělo vnímáno jako energetický systém, proto může masáž ovlivnit tok energie a činnost orgánů. Více jsme na podobné téma psali zde.

A kde najdete zázračný bod dlouhověkosti?

Bod dlouhověkosti je umístěn pod čéškou na koleně. Abyste ho našli, měli byste překrýt koleno dlaní (pravou ruku na pravé koleno, levou ruku na levé koleno). Bod se nachází mezi konci malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi.

Najdete ho však i jiným způsobem. Sedněte si na podlahu a pevně přitlačte nohy k podložce a přitáhněte směrem k sobě, přičemž paty nezvedejte ze země. Můžete si všimnout, že pod koleny je vyvýšené místo. Najděte nejvyšší bod, dejte na něj prst a zaujměte obvyklou polohu pro začátek masáže. Bod, do kterého jste zatlačili prst, je bod Zu San Li, tedy bod dlouhověkosti, který způsobuje trvalý omlazující a hojivý účinek a zastavení stárnutí. 

Jaké má bod Zu San Li účinky?

Řídí činnost orgánů, které jsou v dolní polovině těla. Kontroluje činnost míchy v oblastech, které jsou odpovědné za řádné fungování trávicího ústrojí, pohlavních orgánů, ledvin a nadledvin.

Masírováním tohoto bodu můžete zvýšit aktivitu nadledvin, nejsilnějších žláz, které jsou hlavními obránci lidského zdraví. Vylučují adrenalin, hydrokortizon a další důležité hormony do krve. Pokud masírujete tento bod každý den, můžete tím normalizovat i činnost nadledvinek.

A jak nejlépe bod masírovat?

Nejlepší je, pokud k masáži přistoupíte ráno a před obědem, krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček střídavě na každé noze. Dělejte tak po dobu 10 minut. Před začátkem masáže mějte uvolněné nohy, zaujměte pohodlnou, relaxační polohu. Uklidněte si dýchání a soustřeďte se na své pocity.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvojici potápěčů vyděsil mořský tvor, který připomíná obrovského hada

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru....

Vertikální zahrádka z palety nezabere místo a vypadá skvěle

Vyrobte si elegantní a zároveň praktické pouzdro z bambusové...

Věděli jste, že vysavač listí může způsobit více škody...

Využijte pivo v domácnosti. Zastane spoustu užitečné práce

Mrkev v zimě a z vlastní zahrádky? Jakou zeleninu sklízet i v...

Zavřít reklamu