Pustili jste se do jarní očisty těla? Připravte se na nepříjemný jev s detoxem spojený

Zdraví 01. května 2018 | 09:30 — Monika Moorová
Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé. Stojí nás nejen sebezapírání, ale i bolesti hlavy, žaludku i problémy se spánkem. V neposlední řadě vás čeká i pořádně strhaný obličej.
Další 3 fotografie v galerii
Čištění našeho organismu od toxinů je více než bolestivé / Shutterstock

Dobrá zpráva je, že všechny nepříjemnosti jsou pouze dočasné a při očistě zcela normální. Je to záruka, že v těle začínají probíhat ozdravné procesy a že se konečně vyplavují všechny nebezpečné toxiny. Pročišťujících kúr je velké množství, a ať už se rozhodnete pro kteroukoli, vždy je to svým způsobem šok pro tělo.

Toxiny uvnitř těla nezlikvidujete během pár hodin. Jejich cesta ven je zdlouhavá a občas i nepříjemná. Na co se tedy určitě musíte připravit?

Migrény

Objevují se v první dny očisty. Chybí nám sladké. V době očisty by měla odpočívat i játra, netřeba je ihned zatěžovat tabletkami proti bolesti. Pijte hodně vody. Dopřejte si céčko ve zvýšené dávce a mějte po ruce mentolovou mastičku na masírování spánků. Co všechno může stát za bolestmi hlavy? Více jsme psali zde.

Páchne vám z úst

Vaše trávicí soustava je rozházená a to způsobuje nevábnou vůni, která vám vychází z úst. Na jazyku se tvoří bílý povlak. Je nutné si vyplachovat ústa dezinfekčním vodou a čistěte si zuby častěji než obvykle. 

Zvýšené pocení

Během detoxu se mnohem více potíte. Tělo se kožními póry zbavuje odpadových látek. Dejte si sprchu a na mytí používejte zásadně neparfémovanou kosmetiku. Kůži pročistíte a prokrvíte masážními kartáči.

Zvracení

K příznakům detoxu patří i bolesti břicha a pocity na zvracení. Pomůže vám zázvorový nebo fenyklový čaj. Pozor, pokud bolesti neustávají, případně se k nim přidruží křeče, pak už se nejedná o běžný stav. Nepokračujte v detoxu a pro jistotu se poraďte s lékařem.

Střevní problémy

Zřejmě nejdůležitější část detoxu je čištění našich střev. Při problémech se zácpou zvyšte příjem vlákniny a tekutin. Pokud vás déle trápí průjem, nezapomeňte tělu dodat ve stravě draslík. Znáte rozinkový detox? Díky těmto sušeným plodům obnovíte buňky v těle již během několika hodin.

Co se při detoxu nesmí?

Pokud chcete, aby detox opravdu fungoval, je důležité dodržet následují body:

  • Zapomeňte na alkohol
  • Vynechte všechny cukry včetně medu
  • Zapomeňte na lepek, který organismus zatěžkává
  • Nekonzumujte produkty živočišného původu: maso, sýry, mléčné výrobky
  • Nepijte kávu
  • Nepoužívejte sůl a dochucovadla
  • Nekuřte
  • Nepijte sycené nápoje
  • Neměl by se pít ani černý a ovocný čaj

Nezapomeňte, že detox není pouze o úpravě jídelníčku. Zkuste aerobní cvičení, které tělo zbaví nečistot. Skvělým tipem je i saunování,lymfatické masáže nebo akupunktura.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova drogou

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Na skok do Německa: Gastrovíkend s vůní neodolatelných...

Pěšky, na kole nebo na laně? Na Kružberku si užije opravdu...

Krušné hory: Skiareál Klínovec lyžařům letos nabídne...

Na letištích i v letadlech na vás číhají miliony bakterií....

Zavřít reklamu