Jak se zbavit bolesti pomocí jednoduché metody? Budete překvapeni, co výborně zabírá

Zdraví 02. května 2018 | 09:09 — Monika Moorová
Stále více lidí dává přednost před klasickou medicínou, reflexní masáži. Tato terapie využívá působení tlaku na konkrétní body na těle a za normálních okolností poskytuje okamžitou úlevu od bolesti.
Další 3 fotografie v galerii
Výhodou reflexní masáže je, že si ji můžete provádět sami / Shutterstock

Reflexní body na různých částech těla jsou propojeny s orgány a právě jejich stimulací dochází ke zmírnění zdravotních problémů. Výhodou reflexní masáže je i to, že si ji dokážete aplikovat sami.

Co přesně zabere na bolest?

Migrény a bolesti hlavy

Pokud vás trápí bolesti hlavy, či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo. Úleva přijde za pár minut. Víte, že ženy pociťují bolest více než muži? Proč tomu tak je, jsmepsali jinde.

Ucpané nosní dutiny

Ucpané dutiny dokáží řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško. Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje

Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě.

Podrážděný žaludek

I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec. Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení

Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci. Na nachlazení můžete vyzkoušet zkoušet cibuli. Je to laciné a má ji každý po ruce.

Únava

V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

Odborníci na reflexní masáž doporučují, aby lidé, kteří ji provozují řádně dodržovali pitný režim. Dostatek tekutin totiž zajišťuje správnou cirkulaci krve a podporuje účinné odstranění toxinů z těla. O další tradiční metodě, jak si pomoci od bolesti, jsme psali v jiném článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili devítimetrového prehistorického predátora. Byl předchůdcem krále dinosaurů

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...

Upečte pejskům vlastní pamlsky, recepty jsou rychlé a levné

Okna před zimou potřebují údržbu, je mnohem důležitější...

Udělejte si do zásoby výtečné bylinkové želé, hodí se i...

Inspirace pro vaše bydlení: Praktické doplňky z obyčejných...

Aeropress: Levný pomocník na přípravu kávy, který...