Trápí vás akné? Na nevzhledné pupínky zabere obyčejná zelenina

Zdraví 09. května 2018 | 10:15 — Monika Moorová
Trápí vás akné a nic nezabírá? Používáte speciální krémy, mýdla, všechny možné produkty a přesto se pleť nezlepšuje? Řešení máte na dosah ruky a přitom o tom ani nevíte! Akné vám může vyléčit obyčejné rajče.
Další 3 fotografie v galerii
Rajče dokáže s vaší pletí doslova zázraky / Shutterstock

Rajčata jsou zdrojem vitamínů B6, C, K, E a vitaminu A. Důležité jsou zejména proto, že dokáží redukovat kožní póry a regenerovat pleť. Pomáhají udržet pH pokožky v normě a chránit ji před případnými záněty. Obsahují kyselinu salicylovou, která je v boji proti akné velmi účinná. Trápí vás černé tečky na nose? Tento jednoduchý domácí trik je odstraní během pár minut.

Rajčata se řadí mezi nejbohatší přírodní zdroje lykopenu. Ten likviduje volné radikály, které jsou důvodem, proč naše pokožka stárne. Jedno jediné rajče vám dá víc, než je denní doporučená dávka lykopenu.

Jak rajče použít?

Stejně jako okurku

Běžně využíváme okurku na kruhy pod očima. Stejným způsobem se dají využít i rajčata. Nakrájejte je na kolečka, přiložte na postižená místa.

Zkuste rajčatovou masku

Ponořte rajče do horké vody a zbavte jej slupky. Rajče pak nakrájejte a spolu se semínky rozmačkejte na pastu. Tu pak aplikujte na tvář a nechte si ji tam přibližně hodinu. Pak ji omyjte vodou.

Pleťové tonikum

Pokud máte pocit, že rajče na akné zabírá, ale nevyhovuje vám forma masky či obkladu, zkuste pleťovou vodu. Smíchejte citrónovou šťávu a lžíci stoprocentního rajčatového džusu. Naneste na obličej a nechte působit přibližně 5 minut. Smyjte teplou vodou.

Zkuste doporučené recepty a vaše pleť se vám poděkuje. Nejlepší pleťové masky jsou ty, které si za pár minut vyrobíte doma! Inspirujte se.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské Neapole

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...

Dejte si pozor na změny v pravidlech silničního provozu ve...

Dovolená pro romantiky: Je libo stylový nocleh na hradě nebo...