Co se stane, když to přeženete s léky proti bolesti? Následky jsou hrůzostrašné

Zdraví 10. července 2018 | 11:35 — Monika Moorová
Když se řekne slovo předávkování, automaticky se nám v hlavě vynoří předávkování návykovými látkami. Neuvědomujeme si však, že předávkovat se nemusíme pouze drogami, ale i obyčejnými volně prodejnými léky, jakými jsou například léky proti bolesti.
Další 2 fotografie v galerii
Předávkování ibuprofenem není tak neobvyklé, jak by se mohlo zdát / Shutterstock

Jedním z nejprodávanějších léků proti bolesti je právě ibuprofen, který je populární pro snadnou dostupnost a osvědčené účinky, kterými dokáže zahnat nejrůznější nepříjemné bolesti.

Jak to s ibuprofenem nepřehnat?

Dospělý člověk by neměl najednou vzít více než 800 miligramů Ibuprofenu. Doporučená dávka je 200 miligramů každé 4 až 6 hodin podle potřeby s tím, že byste neměli přijmout více než 3200 miligramů léku za den. Jak tedy dojde k samotnému předávkování? Existují dvě možnosti. Buď vezmete přípravku příliš mnoho najednou či za den nebo vaše tělo předchozí dávky ještě nedokázalo pořádně vyloučit.

Symptomy předávkování

Symptomy předávkování jsou většinou mírné. Některé studie však prokázaly, že příliš mnoho Ibuprofenu může časem způsobit neplodnost žen i mužů a zvyšuje se i riziko náhlých příhod, jako je infarkt a mrtvice. V případě rozsáhlé intoxikace organismu ibuprofenem může dojít až ke komatóznímu stavu či epileptickým záchvatům. Jak se zbavit bolesti bez léků? Poradíme vám super vychytávku! Čtěte více v jiném článku.

Jak vypadá předávkování ibuprofenem?

Pokud se předávkujete ibuprofenem, projevit se to může na vašich orgánech doslova od hlavy až po paty. Nejčastější příznaky jsou:

  • rozmazané vidění
  • bolesti hlavy
  • ospalost
  • závratě
  • zvonění v uších
  • vyrážky
  • zhoršené dýchání
  • problémy s trávením

Nejhorší scénář

V těch nejhorších případech může dojít ke krvácení do dutiny břišní či ke střevnímu krvácení. Mohou nastat problémy s močením a nakonec problémy až s extrémně nebezpečně nízkým tlakem. Než začnete brát léky, zkuste se rozhlédnout po přírodních pomocnících.

I u ibuprofenu platí, že všeho moc škodí. Tak to nepřehánějte ani s tímto oblíbeným růžovým kamarádem, jak jej mnozí nazývají. Jak sami vidíte, nemusí se vám to vyplatit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Máte na zahradě broskvoně? Ochraňte je včas před...

Jak doma uložit knížky originálně, vtipně a s nápadem

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Zavřít reklamu