Nenechte se skolit bolestí hlavy! Zatočte s ní!

Zdraví 05. ledna 2017 | 09:00 — Monika Moorová
Občas potrápí každého z nás. Někoho i častěji. Bolest hlavy je nepříjemná. Zvláště, když se často opakuje a drží se nás jako klíště.
Odborníci přesto uznávají, že asi 20 až 30 procent tenzních bolestí hlavy je způsobeno právě jídlem / Internet

Neznám snad nikoho, kdo by nevěděl, jaké to je, když pořádně bolí hlava. Máte pocit, že se vám rozskočí na dvě půlky, sebemenší hluk vám připadá jako metalový koncert, o hrozné únavě ani nemluvě. Jak si od bolesti co nejúčinněji pomoci, to ale ví málokdo.

Dostatečný pitný režim je základ
Přepadne-li vás bolest hlavy v práci nebo po cestě domů, zapřemýšlejte, zda jste svému tělu dopřáli dostatek tekutin. Pokud vyhodnotíte situaci jako neuspokojivou, snažte se vypít alespoň půl litru neochucené a neperlivé vody, do níž můžete vymačkat jeden citron či limetku nebo v ní rozpustit tabletku acylpyrinu.

Citron
A u citronu ještě chvíli zůstaneme. Kromě toho, že od bolesti hlavy vám často může pomoci jeho šťáva, jednou z osvědčených a léta praktikovaných babských rad je i potírání obou spánků kolečkem citronu nebo jeho kůrou.

Zeleninový vývar
Uvařte si šálek mírně osoleného zeleninového vývaru a dejte si ho k obědu i večeři. Bolest odezní ještě rychleji, když polévku nakonec posypete čerstvou petrželovou natí.

Borůvkový čaj
Rozmačkejte borůvky (nebo použijte sušené), zalijte je šálkem vroucí vody a nechte deset minut luhovat. Pak přeceďte a vypijte. Pomůže vám to uvolnit napětí v hlavě.

Obklad
Na třeštící hlavu vám pomůže také studený obklad. Šátek můžete namočit jednoduše do vody, ještě lepší je ale jablečný mošt nebo ocet. Okamžitou úlevu vám přinese obklad z máty. Stačí povařit dvě lžíce máty v půllitru vody a nechat vychladnout.
Babičky zase doporučují obklad z česneku, Nadrťte jeden stroužek a rozetřete ho na spánky a čelo. Tato metoda sice nevoní, ale zaručeně pomáhá. Podobně působí i cibule nebo křen.

Automasáž spánků
Už jste se párkrát přistihli, jak se instinktivně prsty dotýkáte bolavého místa hlavy? Něco na tom skutečně je. Vlastní masáž spánků, pokud ji umíte, je totiž velice účinná! Jak na ni?
Palce přiložte na lícní kosti, prsteníček, prostředníček a ukazováček položte z obou stran na spánky tak, aby se konečky prstů dotýkaly vlasů. Jemně a pomalu těmito prsty provádějte krouživé pohyby směrem k sobě. Ideální doba na masáž je pět minut. Účinek masáže je možno posílit použitím esenciálního olejíčku z levandule nebo tea tree.

Nečekaná síla jablek
Pokud cítíte, že bolest hlavy vystřeluje z jednoho či druhého spánku, vyzkoušejte další z obkladů, na které sázely už naše babičky. Stačí si vzít kapesník, plátno nebo utěrku a namočit ji do jablečného octa nebo moštu. Následně si kapesník přiložte na čelo a zkuste usnout v klidné, vyvětrané a tmavé místnosti.

Zázračná síla mandlí
Bolest hlavy pomohou eliminovat i mandle, resp. látky v nich obsažené. Pokud je to alespoň trošku možné, dopřejte si jich zhruba 20 kousků.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Vychytávky zkušených cestovatelů: Jak cestovat v letadle pohodlně a bez zdravotních rizik

Vychytávky zkušených cestovatelů: Jak cestovat v letadle...

Chcete připravit zajímavý výlet nejen pro děti? Evropské...

Nestihli jste dovolenou v létě? Nevadí, máme tipy, kam...

Modrá laguna na Islandu. Přírodní zázrak nebo jen chytrá...

Nový trend: Bydlení na luxusní lodi není jen pro bohaté....

Ztracené zahrady Heligan. Tip na výlet, který vás uchvátí