Bezva tipy, jak zatočit s alergiemi bez chemie!

Zdraví 20. července 2018 | 10:30 — Monika Moorová
Alergie jsou metlou lidstva. Objevují se i u dříve zdravých lidí a dokážou pěkně znepříjemnit život. Kdo nechce užívat stále chemické léky, ohlíží se po přírodní léčbě. Máme několik tipů.
Další 2 fotografie v galerii
Alergická reakce je přehnaná reakce těla na určité podráždění / Pixabay

Asi nejběžnějším projevem je alergická rýma. Objevuje se také svědění očí až zánět spojivek. Jindy je alergie spojena s dechovými potížemi a s projevy astmatického záchvatu. Jindy se objeví tlak v uších, zhoršení sluchu a další obtíže. Běžné jsou vyrážky, ekzémy a další kožní projevy. Pokud jsou projevy lokalizované, obvykle neohrožují nemocného na životě.

Pohled přírodní medicíny

Přírodní medicína vidí za alergiemi i příčiny psychické. Člověk může mít pro své potíže jiné důvody než čistě fyzické. Je nepochybné, že stres a současný hektický životní styl našemu zdraví neprospívají. Další příčinou alergií dle přírodní medicíny je stav našeho těla, které je zaneseno škodlivými látkami z prostředí.

I tento argument má své racionální důvody, neboť v potravě přijímáme velké množství různých chemických látek. Vzduch, který dýcháme je také velmi znečištěn a voda, kterou pijeme má k čisté pramenité vodě velmi daleko. Více o tom, jak se bránit alergiím, čtěte zde.

Domácí léčba

Pracujte na zlepšení vlastní psychiky. Relaxujte, v dobrém slova smyslu si užívejte života, nenechte se vytočit malichernostmi. Využívejte příležitostí k pohybu, který vyplaví hormony štěstí, a vy se budete cítit dobře. I lidé s různým omezením a jinými zdravotními komplikacemi mohou najít způsob realizace. Navštěvujte společenské akce, přednášky, kvalitní koncerty.

Jaké byliny jsou nejlepší k očištění organismu?

  • Nejdůležitější jsou z tohoto hlediska naše játra, kterým prospívá ostropestřec, měsíček, jalovec, rozmarýn a žito.
  • Alergické reakce v dýchacích cestách a na pokožce dokáže účinně tlumit černý rybíz, černý bez, bazalka posvátná, žampion blazeův, ořešák královský a rooibos.
  • Na posílení zdravé imunity a další zlepšení stavu se hodí výtažek z grapefruitových semen, žampion a penízovka. Problémy s vyšším zahleněním řeší divizna, proskurník, sléz či jitrocel. Vynikající přírodní produkt, ke kterému bychom se měli s pokorou vrátit, je rovněž dubová kůra.

Účinky

U přírodní léčby nelze očekávat razantní nástup účinků a velkou intenzitu. Jde o to začít dělat kroky ke zdraví včas a snažit se každý den o dílčí úspěch. Nezbytná je vytrvalost. Řada nemocných ale potvrzuje, že se díky přírodní léčbě zbavila potřeby užívání antihistaminik v tabletách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Muzikál Galileo se vrací. Musel se někomu kvůli předvánočnímu hodování povolovat kostým?

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Zavřít reklamu