Bezva tipy, jak zatočit s alergiemi bez chemie!

Zdraví 20. července 2018 | 10:30 — Monika Moorová
Alergie jsou metlou lidstva. Objevují se i u dříve zdravých lidí a dokážou pěkně znepříjemnit život. Kdo nechce užívat stále chemické léky, ohlíží se po přírodní léčbě. Máme několik tipů.
Další 2 fotografie v galerii
Alergická reakce je přehnaná reakce těla na určité podráždění / Pixabay

Asi nejběžnějším projevem je alergická rýma. Objevuje se také svědění očí až zánět spojivek. Jindy je alergie spojena s dechovými potížemi a s projevy astmatického záchvatu. Jindy se objeví tlak v uších, zhoršení sluchu a další obtíže. Běžné jsou vyrážky, ekzémy a další kožní projevy. Pokud jsou projevy lokalizované, obvykle neohrožují nemocného na životě.

Pohled přírodní medicíny

Přírodní medicína vidí za alergiemi i příčiny psychické. Člověk může mít pro své potíže jiné důvody než čistě fyzické. Je nepochybné, že stres a současný hektický životní styl našemu zdraví neprospívají. Další příčinou alergií dle přírodní medicíny je stav našeho těla, které je zaneseno škodlivými látkami z prostředí.

I tento argument má své racionální důvody, neboť v potravě přijímáme velké množství různých chemických látek. Vzduch, který dýcháme je také velmi znečištěn a voda, kterou pijeme má k čisté pramenité vodě velmi daleko. Více o tom, jak se bránit alergiím, čtěte zde.

Domácí léčba

Pracujte na zlepšení vlastní psychiky. Relaxujte, v dobrém slova smyslu si užívejte života, nenechte se vytočit malichernostmi. Využívejte příležitostí k pohybu, který vyplaví hormony štěstí, a vy se budete cítit dobře. I lidé s různým omezením a jinými zdravotními komplikacemi mohou najít způsob realizace. Navštěvujte společenské akce, přednášky, kvalitní koncerty.

Jaké byliny jsou nejlepší k očištění organismu?

  • Nejdůležitější jsou z tohoto hlediska naše játra, kterým prospívá ostropestřec, měsíček, jalovec, rozmarýn a žito.
  • Alergické reakce v dýchacích cestách a na pokožce dokáže účinně tlumit černý rybíz, černý bez, bazalka posvátná, žampion blazeův, ořešák královský a rooibos.
  • Na posílení zdravé imunity a další zlepšení stavu se hodí výtažek z grapefruitových semen, žampion a penízovka. Problémy s vyšším zahleněním řeší divizna, proskurník, sléz či jitrocel. Vynikající přírodní produkt, ke kterému bychom se měli s pokorou vrátit, je rovněž dubová kůra.

Účinky

U přírodní léčby nelze očekávat razantní nástup účinků a velkou intenzitu. Jde o to začít dělat kroky ke zdraví včas a snažit se každý den o dílčí úspěch. Nezbytná je vytrvalost. Řada nemocných ale potvrzuje, že se díky přírodní léčbě zbavila potřeby užívání antihistaminik v tabletách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné přímořské městečko Nesebar

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné...

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu...

Darkovičky: Zažijte válečné pevnosti na vlastní kůži a...

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Zavřít reklamu