Nenechte mozek zestárnout! Máme pro vás jednoduché tipy, jak zlepšit jeho činnost

Zdraví 05. srpna 2018 | 09:15 — Monika Moorová
Náš mozek je životně důležitý orgán stejně jako naše srdce. Nesmíme opomenout, že v případě mozku se umíme postarat o průběh jeho stárnutí či dokonce zlepšení jeho chodu. Poradíme vám pár jednoduchých cviků.  
Další 2 fotografie v galerii
Mozek je důležité stále procvičovat / Depositphotos

Téměř 60 procent lidí myslí, že například Alzheimerova choroba je jen přirozenou součástí stárnutí a že jí neumíme předejít. Naštěstí to není pravda. Alzheimerova choroba je prostě choroba a ne nezbytná součást stárnutí. 

Náš mozek, naše vjemy a naše paměť si proto zaslouží pravidelné cviky, které zajistí, že nás nezradí v té nejméně vhodné chvíli. Začněte se starat i o to, co se ukrývá ve vaší hlavě, nejen o to, co je na jejím povrchu. Nikdy není pozdě začít přemýšlet o lepším zdraví mozku a naučit se jednoduché cviky na zlepšení paměti.

Pohyb a zase pohyb

Fyzická aktivita snižuje v našem těle množství látky zvané amyloid, o níž se předpokládá, že negativně ovlivňuje náš mozek. Aktivní lidé mají o 35 procent nižší riziko mentálního úpadku, než ti, kteří se pravidelnému pohybu vyhýbají.

Studie, publikovaná v americkém časopise zjistila, že čím více se hýbeme, tím lépe nám mozek bude fungovat. Souhlasíte, že na tom něco je? Neuvěřitelné, co s vaším tělem nadělá pár kroků denně. Podívejte, co všechno se změní. Jaké jsou projevy mozkové mrtvice a jak se jí vyhnout? Čtěte více.

Procvičování mozku

I samotné myšlení nám může pomoci udržet si zdatnost našeho mozku. A nejsou k tomu potřeba žádné hry či sudoku. Někdy nám stačí zamyslet se nad
filmem, případně vést kvalitní konverzaci s partnerem či přáteli. Vymýšlet různé úvahy, plány či nápady. To vše podporuje zdravější mysl. 

Regenerace a spánek

Nezapomeňte na to, jak důležitý je spánek. Právě čas, kdy spíme, je jako stvořený k regeneraci našeho těla. Méně spánku tedy neznamená jen únavu, ale i to, že v podstatě škodíme sami sobě a našemu tělu. Stanovte si proto ideální čas spánku a jeho délku. Vaše tělo vám bude opravdu vděčné. Máte bolesti zad a neznáte příčinu? Odpověď je jednoduchá, problém ale veliký. Čtěte zde.

Nezapomeňte, že byste měli spát v tmavé místnosti, s příjemnou teplotou a nejlépe bez modrého světla vyzařovaného televizorem, telefony či tablety. 

Držte se svého harmonogramu. Dokonce i zdánlivě malá změna jako vstávání v jinou hodinu o víkendech, může vyhodit vaše tělo z rovnováhy. Udržujte konzistentní čas spánku i probouzení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné přímořské městečko Nesebar

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné...

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu...

Darkovičky: Zažijte válečné pevnosti na vlastní kůži a...

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Zavřít reklamu