Nenechte mozek zestárnout! Máme pro vás jednoduché tipy, jak zlepšit jeho činnost

Zdraví 05. srpna 2018 | 09:15 — Monika Moorová
Náš mozek je životně důležitý orgán stejně jako naše srdce. Nesmíme opomenout, že v případě mozku se umíme postarat o průběh jeho stárnutí či dokonce zlepšení jeho chodu. Poradíme vám pár jednoduchých cviků.  
Další 2 fotografie v galerii
Mozek je důležité stále procvičovat / Depositphotos

Téměř 60 procent lidí myslí, že například Alzheimerova choroba je jen přirozenou součástí stárnutí a že jí neumíme předejít. Naštěstí to není pravda. Alzheimerova choroba je prostě choroba a ne nezbytná součást stárnutí. 

Náš mozek, naše vjemy a naše paměť si proto zaslouží pravidelné cviky, které zajistí, že nás nezradí v té nejméně vhodné chvíli. Začněte se starat i o to, co se ukrývá ve vaší hlavě, nejen o to, co je na jejím povrchu. Nikdy není pozdě začít přemýšlet o lepším zdraví mozku a naučit se jednoduché cviky na zlepšení paměti.

Pohyb a zase pohyb

Fyzická aktivita snižuje v našem těle množství látky zvané amyloid, o níž se předpokládá, že negativně ovlivňuje náš mozek. Aktivní lidé mají o 35 procent nižší riziko mentálního úpadku, než ti, kteří se pravidelnému pohybu vyhýbají.

Studie, publikovaná v americkém časopise zjistila, že čím více se hýbeme, tím lépe nám mozek bude fungovat. Souhlasíte, že na tom něco je? Neuvěřitelné, co s vaším tělem nadělá pár kroků denně. Podívejte, co všechno se změní. Jaké jsou projevy mozkové mrtvice a jak se jí vyhnout? Čtěte více.

Procvičování mozku

I samotné myšlení nám může pomoci udržet si zdatnost našeho mozku. A nejsou k tomu potřeba žádné hry či sudoku. Někdy nám stačí zamyslet se nad
filmem, případně vést kvalitní konverzaci s partnerem či přáteli. Vymýšlet různé úvahy, plány či nápady. To vše podporuje zdravější mysl. 

Regenerace a spánek

Nezapomeňte na to, jak důležitý je spánek. Právě čas, kdy spíme, je jako stvořený k regeneraci našeho těla. Méně spánku tedy neznamená jen únavu, ale i to, že v podstatě škodíme sami sobě a našemu tělu. Stanovte si proto ideální čas spánku a jeho délku. Vaše tělo vám bude opravdu vděčné. Máte bolesti zad a neznáte příčinu? Odpověď je jednoduchá, problém ale veliký. Čtěte zde.

Nezapomeňte, že byste měli spát v tmavé místnosti, s příjemnou teplotou a nejlépe bez modrého světla vyzařovaného televizorem, telefony či tablety. 

Držte se svého harmonogramu. Dokonce i zdánlivě malá změna jako vstávání v jinou hodinu o víkendech, může vyhodit vaše tělo z rovnováhy. Udržujte konzistentní čas spánku i probouzení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas v muzeu betlémů

Odpočiňte si od nákupního shonu a užijte si vánoční čas...

Nádherné pláže Evropy, které zatím neokupují davy turistů...

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na...

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Zavřít reklamu