Pozitivní účinky konopí na naše zdraví, o kterých jste nevěděli

Zdraví 09. listopadu 2018 | 09:08 — Monika Moorová
Konopí nebo také lékařská marihuana podle nových poznatků skutečně zabíjí rakovinné buňky a má mnoho dalších zdraví prospěšných účinků. Navíc národní institut zdraví nedávno přišel s oficiálním tvrzením, že kanabinoidy obsažené v konopí jsou při léčbě rakoviny a vedlejších účincích onkologické léčby nezanedbatelně užitečné.
Další 2 fotografie v galerii
Konopí má prokazatelně léčivé účinky / Pixabay

O lékařské marihuaně se vedla řada debat, zda je či není vhodné prohlásit běžně užívanou drogu za lék. Dlouhou dobu se také mluvilo o tom, jestli je skutečně v léčbě rakoviny prospěšná či jsou to jen konspirační teorie. Ovšem dnes už víme, že má konopí prokazatelné úspěchy s léčbou rakoviny, ovšem i jako prevence proti ní.

Konopí pro lékařské účely lze užívat jak formou inhalace (není myšleno kouření!), popíjením nálevu nebo čaje, postřikem výtažků z konopí pod jazyk, nebo také přidáním určitého množství do těsta při pečení.

Již v minulosti bylo konopí doporučováno pro zdravotní účely několika vědeckými studiemi. V tomto roce však Národní institut pro zneužívání drog aktualizoval své publikace a uvedl v nich, že má konopí schopnost zmenšovat nádory zabíjením rakovinných buněk. Jak je vidět, lékařská marihuana není jen drogou, ale také velmi prospěšnou bylinou.

Jaké jsou účinné látky konopí?

Kvůli obsahu THC je na konopí stále pohlíženo pouze jako na drogu a na lidi, kteří jej užívají, jako na narkomany. Přitom konopí obsahuje i řadu zdraví prospěšných látek, jako například esenciální mastné kyseliny, vitaminy, minerální látky a účinné kanabionidy. Konopí má velmi široké využití. Pomáhá i tam, kde byste to nečekali. Čtěte více

Pozitivní účinky na zdraví

 • schopnost zmírnit stres
 • ulevuje od bolesti
 • má antivirální účinky
 • léčí artrózu a revmatismus
 • pomáhá při epilepsii
 • využívá se při podpůrné léčbě při Parkinsonově chorobě
 • používá se při léčbě anorexie
 • léčí kožní problémy jako lupénku a atopický ekzém, ale i akné, opruzeniny či opary
 • snižuje úzkosti
 • uvolňuje svalové křeče u roztroušené sklerózy
 • má protirakovinné účinky

Nelegální léčba

Konopí jako takové je velmi prospěšná bylina, která nemá při správném užívání žádné vedlejší účinky a úspěšně pomáhá při množství zdravotních problémů, včetně rakoviny. Legálně je používáno při léčbě zeleného zákalu, roztroušené sklerózy, AIDS, artritidy a dalších nemocí ve Velké Británii, USA či Kanadě a dalších zemích po celém světě. Stále více lidí se však léčí nelegálně a konopí si sami pěstují či shánějí doslova „na ulici“, jelikož to vyjde mnohem levněji.

Cílem tohoto článku rozhodně není nabádat k nesprávnému užívání konopí či k domácímu nelegálnímu pěstování či shánění od překupníků. Je dobré ale občas odhodit předsudky a zamyslet se nad některými věcmi z jiného úhlu pohledu. A to právě třeba nad lékařským konopím a jeho prokazatelnými zdravotními účinky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Už jste vyzkoušeli novou aplikaci na plánování dovolené? Myslí na všechno, včetně počasí

Už jste vyzkoušeli novou aplikaci na plánování dovolené?...

Kam v Evropě za michelinskou hvězdou? 5 tipů pro opravdové...

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na...

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Inspirují se hotely praktikami leteckých společností? Pozor...

Zatím opomíjená turistická destinace. V Suchumi na vás...

Zavřít reklamu