Obklad z cibule vás ochrání před zbytečnou návštěvou lékaře

Zdraví 23. listopadu 2018 | 08:02 — Monika Moorová
Cibule patří mezi potraviny, na které bychom neměli zapomínat během celého roku. Je plná potřebných látek, které vás ochrání před zbytečnými návštěvami lékaře, zahubí bakterie a vašemu tělu pomáhá vylučovat odpadní látky.
Další 3 fotografie v galerii
Na nachlazení je výtečný i cibulový čaj / Shutterstock

Cibule je mocná čarodějka, která dokáže i nemožné. Je plná minerálních látek jako draslík, sodík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď a také zinek. Vitamín C, který se nachází v cibuli, vás ochrání před nachlazením a chřipkou. Díky enzymatickým látkám zpomaluje rozklad inzulinu a prodlužuje jeho účinek v těle. Proto by po ní měli sáhnout i diabetici. V cibuli se nachází další užitečná látka alicin, který jí dává známé štiplavé aroma. Jde o sirné sloučeniny, které mají významné antibiotické účinky.

Kde nám cibule pomáhá?

  • Čistí krev
  • Zabíjí bakterie a patogeny
  • Čistí vzduch
  • Detoxikuje
  • Prospívá játrům a srdci
  • Posiluje vlasy

Cibule na štítnou žlázu

Cibule hraje významnou roli i při léčbě štítné žlázy. Účinné látky z cibule totiž dokáží pronikat přes pokožku. Pokud si cibuli aplikujete na místo v blízkosti štítné žlázy, účinné látky proniknou do pokožky a pozitivně ovlivní její činnost. Mohou za to protizánětlivé látky, které dokáží povzbudit funkci štítné žlázy. Navíc silné antioxidanty obsažené v cibuli posilují imunitní systém, čímž se napraví disfunkce štítné žlázy. Ta pak začne produkovat správné množství hormonů. Cibule je královna kuchyně. Víte, jak správně používat jednotlivé barevné druhy? Psali jsme zde.

Jak správně cibulový obklad aplikovat?

Přeřízněte červenou cibuli na polovinu. Cibule začne vylučovat štávy. Lehkými krouživými pohyby si s ní pár minut  masírujte krk v blízkosti štítné žlázy. Pach cibule, který budete cítit ještě několik minut poté, není zrovna příjemný, ale výborné účinky na naše zdraví mají přednost. Nejlepší je aplikovat tuto metodu před spaním. Pach během noci zmizí. Navíc, trocha zápachu za to určitě stojí. Partner bude možná trochu špačkovat, ala vaše štítná žláza vám poděkuje.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci zjistili nové poznatky o děsivém pravěkém predátorovi se žraločími zuby

Máte na zahradě broskvoně? Ochraňte je včas před...

Jak doma uložit knížky originálně, vtipně a s nápadem

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Zavřít reklamu