Očisty orgánů jsou velmi populární. Jsou však opravdu tak účinné a zdravé, jak se říká?

Zdraví 04. prosince 2018 | 11:27 — Monika Moorová
Informace o očistě orgánů se na nás valí každý den ze všech stran. Jak ale správně při očistě postupovat a jakých chyb se lidé nejčastěji dopouští? Přinášíme vám seznam základních omylů, kterých se lidé dopouštějí.
Dalších 5 fotografií v galerii
Oblíbenou očistou jsou zeleninové šťávy. Ale má to svá úskalí / Shutterstock

Základem fungování imunitního systému je naše tlusté střevo. Proto i očista tlustého střeva by měla být vždy prvořadá.

Očista rýžovou kúrou

Očista rýžovou kúrou je očista, během níž konzumujete buď 21 nebo 40 dní pouze celozrnnou rýži. Tato očista je velmi jednotvárná. Rýžovou kúrou sice pročistíte střevo, ale ostatní orgány ne. Pokud se rozhodnete očistit pouze tlusté střevo, volte raději očistnou techniku ​​shankpraksalanu, tedy jógínskou očistnou techniku, která pročišťuje trávící soustavu. 

Očista šťávami

V dnešní době je velmi populární tzv. raw strava nebo syrová strava. Většinou právě zastánci této formy stravování volí jako očistné prostředky zeleninové či ovocné šťávy. Zeleninové smoothies jsou vhodnou volbou pro lidi konzumující hodně masa, ale u všech ostatních mohou nadělat ještě větší škodu. Zelenina sice má sílu pročistit vaši krev, ale nánosy vytvořené v tlustém střevě "nepřebije". U lidí, kterým bývá zima, případně u lidí s oslabenými ledvinami, je tato forma očisty nevhodná. Při této očistě totiž pociťujete silný chlad, čímž se zdravotní problémy pouze zvýrazní.

Pitný režim

Poslední, rovněž důležitou chybou, kterou lidé dělají při očistě je nesprávný pitný režim. Obvykle si myslí, že když dělají očistu, mohou pít vody, kolik chtějí. To je omyl. Nadměrným pitím výrazně zatížíte ledviny a v důsledku toho se mohou objevit zdravotní problémy. Detoxikace jako módní záležitost? Co skutečně funguje a co jsou pouhé mýty? Psali jsme zde.

Jaká je ideální očista?

Je to očista podle pěti elementů. Během této očisty pročistíte všechny orgány ve svém těle, výrazně nastartujete tělo, získáte energii, zbavíte se nánosů ve střevech, zhubnete pár kilo a hlavně, nebudete vůbec hladovět. O očistě pěti elementů se dozvíte již brzy na našich stránkách.

Než s očistou začněte

Zjistěte si všechny podrobnosti k dané očistě, ještě než s ní začnete, vždy se obracejte na odborníky, případně lidi, kteří již mají dlouholeté zkušenosti. Najděte si na ni vhodný čas a místo. Nikdy ji nepodceňujte. Vaše tělo by během očisty mělo co nejvíce odpočívat a neměli byste se extrémně přetěžovat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou nejzvláštnější pouště na naší planetě

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Navštivte málo...

Zavřít reklamu