Masáže, které pomáhají ulevit od bolesti a stresu. Znáte všechny?

Zdraví 05. ledna 2019 | 16:01 — Monika Moorová
Masáže jsou staré jako lidstvo samo. A není snad člověk, komu by se doteky nelíbily. Navíc jde o léčebné doteky, které nám mohou pomoci cítit se lépe. Ovšem masáží je dnes nepřeberné množství. Kterou tedy zvolit, aby právě pro nás byla nejlepší?
Další 3 fotografie v galerii
Nechte se hýčkat a uzdravte se! / Shutterstock

Masáž je velmi příjemnou procedurou. Ale ruku na srdce, jak často si na ni zajdeme? Přitom je to péče o naše tělo i duši, můžeme si tak vyřešit mnoho zdravotních obtíží.

Sportovní či relaxační masáž

Snad nejběžnější masáž, kterou nabízí každý masér. Máme-li ztuhlé svaly nebo jsme jen unavení, pak nám přijde vhod zajít si na jednu z těchto dvou procedur. Tělo se krásně „naklepe“, odpočine si a nám bude zase dobře.

Čokoládová masáž

Je skvělá na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), tudíž je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi.

Během několika minut se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže. Čokoláda navíc vrátí kůži pružnost a pomáhá tak redukovat strie. Na pokožce vlastně způsobí stimulaci buněk hluboko v podkoží, čímž je do těla vpravována opravdová bomba minerálů, živin, aminokyselin a antioxidantů.

Prohříváním se tělo zbavuje napětí, dochází k procesu detoxikace a má příznivý vliv na činnost srdce. K tomu všemu je nutné dodat také nepopiratelné účinky na smysly. Kakao vydává své nezapomenutelné aroma a doslova útočí na všechny nervové buňky, které ihned začnou vylučovat dopamin – „hormon štěstí“, který v nás vyvolává pocity radosti. 

Masáž lávovými kameny

Při masáži se používají hladké lávové kameny, které se nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 37 – 40 °C a následně pokládají na tělo. Teplo kamenů působí na meridiány, tedy dráhy v těle. Tato čínská metoda uvolňuje průtok energie těmito kanály, pročistí je a znovuobnovený tok energie nám dodá neočekávanou sílu a radost. Masáž lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Masáž chodidel večer před spaním dokáže doslova zázraky. psali jsme zde.

Enzymatická regenerace

Tato metoda je založena na aktivaci enzymu slinivky břišní – tripsinu. Ten mimo jiné urychluje v komplexu s činností imunitního systému regeneraci tkání, tedy i kůže. Aktivace enzymu vyžaduje určité podmínky, zejména změnu pH a teploty kůže. Dalšími látkami, které v pokožce aktivují enzymy, jsou kompozice éterických olejů. Tato procedura pomůže odbourat odpadní látky v pokožce, zajistí kůži pružnost a oživí povadlou pleť. Navíc rozpouští tukové cysty.

Medovomléčná masáž

Po této medovomléčné masáži se zlepší elasticita pleti a jsou zmírněny pocity napětí. Obsahuje cenné součásti mléka – laktózu, mléčnou kyselinu, mléčnou bílkovinu, lipidy, mléčný cukr, vitaminy a stopové prvky. Ideální použití pro velmi účinné zlepšení výživy a stavu pokožky, která se stává sametově hebkou.

Anticelulitidní masáž

Používá se při ní skořice, která má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Prokrví pokožku, také urychlí vylučování odpadních zplodin z těla, uvolní fyzické i psychické napětí a pomůže při nachlazení.

Solná masáž

Využívá se při ní léčebných účinků mořské soli. Blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci a nemoci oběhového systému, gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská vesmírná loď Sojuz s trojicí astronautů úspěšně přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Senzory pohybu spolu s LED osvětlením vám ušetří náklady...

Lucky bamboo nosí štěstí a jeho pěstování zvládne každý

Trápíte se u čištění sendvičovače? Použijte pečící...

Užíváte echinaceu? Vysaďte si ji na zahrádku, pěstování...

Zavřít reklamu