V mrazech vlasy extrémně trpí. Jak se o ně správně starat?

Zdraví 19. ledna 2019 | 16:57 — Monika Moorová
O vlasy bychom měly pečovat stejně jako o svou pleť. Tedy, pokud v létě řešíme hlavně hydratační přípravky s UV faktory na pleť, to samé by mělo platit i o vlasech. V zimě zase používáme hutnější krémy, které nejsou na bázi vody, a opět bychom neměly zapomínat ani na vlasy.
Další 4 fotografie v galerii
Péče o vlasy v zimě je velmi důležitá / Shutterstock

Jinak nám to vrátí tím, že budou zplihlé, unavené, bez lesku, budou se lámat a vypadávat. Jak tedy o své vlasy pečovat i v tomto období? V zimě je i vlasová pokožka více namáhána. Působí na ni sníh, mráz a časté výkyvy teplot. V tomto období také méně pijeme než v létě a ani ovoce či zelenina nejsou zrovna to, po čem bychom sahaly nejčastěji. A to všechno je pro vlasovou pokožku daleko větší problém.

Kvalitní šampon je základ

Vlasy jsou často přesušené v délkách kvůli čepicím a šálám, naopak zplihlé u kořínků. Výsledkem toho všeho je, že si vlasy častěji myjete, tedy i fénujete. Pokožka je více dehydrovaná a obvykle reaguje tak, že se rychleji snaží promastit. Vlasy si klidně umývejte podle potřeby (i když pořád se držte hesla: všeho s mírou), ale sáhněte po šamponech určené pro každodenní mytí. Určitě nepoužívejte vysoce hydratační šampony, které jste měly v létě. Protože přílišná hydratace v zimě nesvědčí ani pleti a už vůbec ne vlasům.

Používejte i výživné vlasové masky či zábaly, třeba z domácích surovin. Smíchejte vaječný žloutek s rostlinným olejem a citrónovou šťávou, ricinový olej s bílým jogurtem a rumem nebo mandlový olej s heřmánkovým odvarem. Nechejte působit zhruba 20 - 25 minut. Na mastné vlasty si zase udělejte zábal z tuhého bílkového sněhu, který nechte působit do zaschnutí. Nezapomínejte nosit také čepice. 

Odstraňte statickou elektřinu

Jedním z nejméně příjemných projevů dehydratovaných vlasů je elektrizování. Zastavte nepříjemný pocit rozlítaných vlasů hned u jeho zrodu díky přípravkům působícím proti tomuto nešvaru.

Střih a barvení

Bohužel nestačí jen vlasy správně mýt a ošetřovat, velmi důležitý je také správný sestřih, který vám ušetří minimálně polovinu času na úpravu. K oživení vlasů v zimních měsících se doporučují přelivy, které účes rozzáří a vlasy tak mohou působit objemněji. U dlouhých vlasů pravidelně zastřihujte roztřepené konečky či oslabené konce jemných vlasů. Existuje i mnoho prostředků, které poškozené vlasy ošetří. Poškozená část musí odrůst a pro celkovou regeneraci je lepší ji odstranit. Jaké typy krémů používat v zimě, abychom svoji pokožku chránili co nejlépe? Čtěte více

Doplňujte vitaminy

To, jak vypadají vaše vlasy, také ovlivňuje spousta jiných faktorů. Stres a psychické problémy dělají hodně. Zvyšte tak přísun vitaminů a stopových prvků. Ženy se suchými a křehkými vlasy by měly dbát na jídelníček bohatý na železo, zinek a vitaminy B a C. Najdete je hlavně v mořských plodech, bramborách či citrusových plodech. Mastnější ryby, jako je tuňák, makrela nebo sardinky, jsou nenahraditelným zdrojem omega 3 mastných nenasycených kyselin, které kadeřím velmi prospívají. V lékárnách i drogeriích se dnes prodává řada vitaminových preparátů, které prospívají nejenom vašim vlasům, ale i nehtům.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Jak pomocí levandule odpudit komáry a moly i mravence

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zavřít reklamu