Chřipka, infekce, záněty: Léčivé účinky muškátu jsou ohromujcí

Zdraví 27. února 2019 | 06:07 — Ilona Cílková
V tradiční jihoafrické medicíně je známo, že extrakt z tamního muškátu léčí nejen infekce horních cest dýchacích, ale i další onemocnění krku, nosu a uší. Kvůli těmto blahodárným účinkům je po preparátu velká poptávka i v Evropě.
Další 3 fotografie v galerii
Zkuste extrakt z muškátu a viry jsou bez šance / Shutterstock

Odvary a nálevy z kořenů jihoafrického muškátu Pelargonium sidoides mají výbornou reputaci. Jsou vysoce ceněné původními obyvateli Jižní Afriky pro své účinky při léčbě infekcí dýchacího ústrojí, poruch zažívacího traktu, jaterních onemocnění a menstruačních potíží. Nadzemní části rostliny našly své využití při hojení ran.

Seznamte se

Pelargonium sidoides je víceletá keřovitá rostlina s četnými šedozelenými srdčitými listy a štíhlými rudofialovými, někdy skoro černými květy. Pěstuje se na ekologických farmách v jižní Africe a kvete prakticky celoročně.

Jak rostlina stárne, její kořen tmavne. Když je tři roky stará, obsahuje kořen optimální množství aktivních látek pro medicínské využití. V této fázi jsou rostliny ručně sklizeny, roztříděny a oprány. Po oprání a usušení jsou kořeny přepraveny do Německa. Tam jsou za standardizovaných podmínek vylouhovány a vzniká speciální extrakt EPs 7630. Z něj se vyrábějí tablety a kapky, které pomáhají léčit záněty dýchacích cest.

Výjimečný extrakt

Léčivé účinky vzácného muškátu máme už několik let k dispozici i u nás v Evropě. Výtažek z Pelargonium sidoides je rostlinný lék používaný nejčastěji při potížích se zánětem průdušek. Své uplatnění najde ale i u dalších onemocnění horních cest dýchacích. Po kapkách nebo tabletách s tímto extraktem neváhejte sáhnout pokaždé, když se u vás objeví:

  • nachlazení
  • viróza
  • chřipka
  • bolest v krku
  • rýma
  • kašel

Většina infekcí horních cest dýchacích je způsobena viry. Je zbyteční se dožadovat antibiotik, které fungují pouze proti bakteriím. V boji proti virům může ale pomoci právě výtažek z muškátu. Přípravek je vhodné užívat už od prvních příznaků, nemoc se vytratí rychleji a proběhne také v mírnější formě.

Viry jsou bez šance

Kromě toho, že výtažek z muškátu Pelargonium sidoides působí proti virům, funguje i proti některým bakteriím, například proti těm způsobujícím angínu, zápal plic, hnisavé záněty nebo i tuberkulózu. Při léčbě infekcí dýchacích cest má extrakt i pozoruhodné imunomodulační schopnosti. Obranné buňky těla tak viry snadněji najdou a zlikvidují. (Dále čtěte: Babské rady, jak na nachlazení a chřipku přírodní cestou).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská vesmírná loď Sojuz s trojicí astronautů úspěšně přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Senzory pohybu spolu s LED osvětlením vám ušetří náklady...

Lucky bamboo nosí štěstí a jeho pěstování zvládne každý

Trápíte se u čištění sendvičovače? Použijte pečící...

Užíváte echinaceu? Vysaďte si ji na zahrádku, pěstování...

Zavřít reklamu