Trápí vás křečové žíly? Pomoc hledejte v přírodě

Zdraví 17. března 2019 | 10:18 — Monika Moorová
Přírodní pomoc při křečových žilách znaly už naše babičky. Vyzkoušejte osvědčené tipy, které vám mohou značně ulevit. Střídejte koupele, natírejte, sportujte a jezte česnek. Zkuste alespoň některý z tipů a bude vám mnohem lépe!
Další 4 fotografie v galerii
Křečové žíly není jen estetický problém / Shutterstock

U křečových žil není na prvním místě estetické hledisko, jak by se mohlo zdát. Vystouplé křečové žíly jsou často také bolestivou záležitostí. Příčinou vzniku může být vrozená žilní slabost a často i nedostatek pohybu. Krev, která se spotřebuje, neproudí k srdci úplně všechna, ale částečně se hromadí v nohách. Žíly se pak rozšiřují a vystupují na kůži.

Podpořte průtok krve 

  • Prokrvení se zlepší masážemi pomocí kafrového nebo rozmarýnového lihu.
  • Připravte si dvě nádoby s vodou, jednu s teplou a druhou se studenou. Střídavě v nich šlapejte. Je to oblíbená a tradiční metoda, která vaše cévy krásně prokrví.
  • Nohy natírejte také osvědčenou francovkou, částečně pomáhá proti kornatění tepen.

Co pomáhá?

Česnek

Nadopujte se česnekem. Nejlépe syrovým. Dávejte si ho na chleba, lisujte ho do pomazánek, přidávejte na konci vaření do polévek. Snažte se ho propašovat do co největšího množství jídel. Toto přírodní antibiotikum snižuje cholesterol v krvi a ochraňuje tepny. Podobně působí i medvědí česnek, cibule a zázvor.

Pohyb

Vyhýbejte se dlouhému sezení a stání. Naordinujte si plavání, jízdu na kole nebo rychlou chůzi. Nebo zkuste nenápadnou rostlinu, která pomůže s léčbou křečových žil i hemoroidů.

Dopřejte si koupel 

Uvařte si čaj z přesličky. Nohy se vám díky tomuto čaji odvodní, nebudou tak těžké a unavené. Cévy na nohách se posílí. 2 lžičky přesličky zalijte čtvrtlitrem vody a nechte přes noc vyluhovat. Ráno přiveďte směs k varu a sceďte. Pijte 3 šálky denně po dobu několika týdnů. 

Kaštanová koupel

Cévy můžete posilnit i kaštanovou koupelí. Připravte si 15 g listů a plodů jírovce, 10 g listů tymiánu a 10 g listů kopřivy. Vše smíchejte. Přiveďte k varu půl litru vody a spařte 2 lžičky směsi. Do nádoby na koupel nohou dejte 12 lžic tohoto odvaru (cca na 4 litry vody).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zbylou nať a bylinky nevyhazujte, v zimě se budou hodit pod...

Zavřít reklamu