Pusťte se do boje s ohyzdnými bradavicemi. Poradíme, co zabírá

Zdraví 01. června 2019 | 10:15 — Monika Moorová
Bradavice nejsou zrovna lichotivou součástí našeho těla. I pokud nejsou nijak esteticky rušivé, stejně se většinou bojíme, že si je nechtěně rozškrábeme a zaděláme si na pořádný problém. Proto je lepší se bradavic co nejrychleji zbavit.
Další 4 fotografie v galerii
Bradavice nejsou zrovna lichotivou součástí našeho těla / Shutterstock

Ještě předtím, než se podíváme na bylinky, které pomáhají odstraňovat bradavice, řekněme si v krátkosti, co to ta bradavice vlastně je a kde a proč vzniká. Nejčastějším důvodem vzniku bradavic je snížená imunita. Ve skutečnosti však, pokud mluvíme o bradavicích, mluvíme o infekčním onemocnění virového původu.

Tento virus se přenáší kontaktem s částečkami pokožky, které se uvolňují z bradavice a takto je možné přenést je nejen na jinou část svého těla, ale i na jiného člověka. Běžně se tento virus přenáší při užívání veřejných saun, bazénů, lázní a podobných zařízení. Pokud nechcete s bradavicí hned letět k lékaři, zkuste osvědčené byliny.

Drchnička rolní (lat. Anagallis arvensis)

Drchnička je napohled mimořádně milá rostlinka, přibližně půl metru vysoká, s květy červenými, velmi výjimečně i modrými. Kvete od června do září a v tomto období se i sbírá. Drchničku najdete nejčastěji v teplejších oblastech, především na polích. Na odstraňování bradavic se používá odedávna.

Na co si dát pozor?

Drchničku lze požívat pouze zevně. Při vnitřním užití je jedovatá!

Vlaštovičník větší (lat. Chelidonium majus)

Ve velkém se využíval k léčebným účelům již ve starověku. Pro tuto rostlinu je charakteristické žluto-oranžové latexové mléko a právě to je vynikajícím pomocníkem při odstraňování bradavic takzvaným leptáním. Tato šťáva však musí být v čerstvém stavu. Vlaštovičník kvete v květnu až srpnu, ale nať se sbírá někdy mezi květnem a červencem, následně se suší. Pokud i vás dlouhodobě trápí bradavice, bez problémů si můžete namíchat nebo zakoupit tinkturu z vlaštovičníku. Do tinktury z této téměř metr vysoké bylinky namočte vatový tampon nebo vatovou tyčinku a přikládejte na bradavice několikrát denně. Vlaštovičník má i schopnost uklidnit nervovou soustavu a podrážděný žaludek a střeva, dobrý účinek má i při léčbě žloutenky. Rostlina obsahuje histamin, tyramin, silice a flavonoidy.

Upozornění!

I vlaštovičník je jedovatý, pro je nutné jej užívat zevně. Pokud byste jej chtěli užívat vnitřně, bylo by určitě vhodné poradit se s odborníkem o dávkování. Trápí vás nadměrné hrubnutí kůže? Víme, co za tím vězí a jak se problému zbavit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj moderních turistů: Objevte krásy donedávna zapovězené části naší planety

Ráj moderních turistů: Objevte krásy donedávna zapovězené...

Nebezpečná letiště: Tady naskakuje husí kůže i zkušeným...

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit...

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů...

Navštivte kouzelný stát, který tu už za pár desítek let...

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Zavřít reklamu