Největší chyby při očistě střeva a jiných orgánů. Neděláte je také?

Zdraví 03. června 2019 | 11:56 — Monika Moorová
Očisty jsou v dnešní době velmi populární, najdete o nich množství informací. Jsou však opravdu tak účinné a zdravé, jak se říká? Přinášíme vám seznam základních omylů, kterých se lidé dopouštějí.
Dalších 6 fotografií v galerii
Oblíbenou očistou jsou zeleninové šťávy. Ale má to svá úskalí. / Shutterstock

Základem fungování imunitního systému je naše tlusté střevo. Proto i očista tlustého střeva by měla být vždy prvořadá.

Očista rýžovou kúrou

Očista rýžovou kúrou je očista, během níž konzumujete buď 21 nebo 40 dní pouze celozrnnou rýži. Tato očista je, jak je vidět, velmi jednotvárná. Pročistíte si sice střevo, ale ostatní orgány ne. Pokud se rozhodnete očistit pouze tlusté střevo, volte raději očistnou techniku ​​shankpraksalanu, tedy jógínskou očistnou techniku, která pročišťuje trávící soustavu. 

Očista šťávami

V dnešní době je velmi populární tzv. raw strava nebo syrová strava. Většinou právě zastánci této formy stravování volí jako očistné prostředky zeleninové či ovocné šťávy. Zeleninové smoothies jsou vhodnou volbou pro lidi konzumující hodně masa, ale u všech ostatních mohou nadělat ještě větší škodu. Zelenina sice má sílu pročistit vaši krev, ale nánosy vytvořené v tlustém střevě "nepřebije". U lidí, kterým bývá zima, případně u lidí s oslabenými ledvinami, je tato forma očisty nevhodná. Při této očistě totiž pociťujete silný chlad, čímž se zdravotní problémy pouze zvýrazní.

Pitný režim

Poslední, rovněž významnou chybou, kterou lidé dělají při očistě je nesprávný pitný režim. Obvykle si myslí, že když dělají očistu, mohou pít vody, kolik chtějí. To je omyl. Nadměrným pitím výrazně zatížíte ledviny a v důsledku toho se mohou objevit zdravotní problémy.

Jaká je ideální očista?

Je to očista podle pěti elementů. Během této očisty pročistíte všechny orgány ve svém těle, výrazně nastartujete tělo, získáte energii, zbavíte se nánosů ve střevech, zhubnete pár kilo a hlavně, nebudete vůbec hladovět. O očistě pěti elementů se dozvíte již brzy na našich stránkách.

Než s očistou začněte

Zjistěte si všechny podrobnosti k dané očistě, ještě než s ní začnete, vždy se obracejte na odborníky, případně lidi, kteří již mají dlouholeté zkušenosti. Najděte si na ni vhodný čas a místo. Vaše tělo by během očisty mělo co nejvíce odpočívat a neměli byste se extrémně přetěžovat. (Dále čtěte: Jak na očistu plic a tlustého střeva pomocí česneku? Přinášíme pár tipů).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana neskutečný zážitek

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Zavřít reklamu