Ulevte si od bolesti: Zatlačte na tato místa, účinky se dostaví okamžitě

Zdraví 01. července 2019 | 10:08 — Monika Moorová
Stále více lidí dává přednost reflexním masážím před klasickou medicínou. Výhodou je i to, že si ji dokážete aplikovat sami. Jde o starou metodu založenou na poznatku, že na našem těle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to cestou nervových propojení.
Dalších 6 fotografií v galerii
Řešení je jednodušší, než si myslíte / Shutterstock

Reflexní terapie je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny a samoléčby. Je založená na holistických principech a na předpokladu, že na koncích těla (chodidlech a rukou) se nacházejí nervová zakončení, která mají vztah k vnitřním orgánům. Podle reflexologie mají všechny orgány nebo části těla svoje reflexní místo. Pojďme se podívat, jak reflexní masáž funguje.

Migrény a bolesti hlavy

Pokud vás trápí bolesti hlavy, či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo. Úleva přijde za pár minut.

Ucpané nosní dutiny

Ucpané dutiny dokáží řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško. Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje

Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě.

Podrážděný žaludek

I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec. Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení

Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci.

Únava

V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

Odborníci na reflexní masáž doporučují, aby lidé, kteří ji provozují řádně dodržovali pitný režim. Dostatek tekutin totiž zajišťuje správnou cirkulaci krve a podporuje účinné odstranění toxinů z těla. Masáž chodidel večer před spaním dokáže doslova zázraky.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou nejzvláštnější pouště na naší planetě

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Navštivte málo...

Zavřít reklamu