Ulevte si od bolesti: Zatlačte na tato místa, účinky se dostaví okamžitě

Zdraví 01. července 2019 | 10:08 — Monika Moorová
Stále více lidí dává přednost reflexním masážím před klasickou medicínou. Výhodou je i to, že si ji dokážete aplikovat sami. Jde o starou metodu založenou na poznatku, že na našem těle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to cestou nervových propojení.
Dalších 6 fotografií v galerii
Řešení je jednodušší, než si myslíte / Shutterstock

Reflexní terapie je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny a samoléčby. Je založená na holistických principech a na předpokladu, že na koncích těla (chodidlech a rukou) se nacházejí nervová zakončení, která mají vztah k vnitřním orgánům. Podle reflexologie mají všechny orgány nebo části těla svoje reflexní místo. Pojďme se podívat, jak reflexní masáž funguje.

Migrény a bolesti hlavy

Pokud vás trápí bolesti hlavy, či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo. Úleva přijde za pár minut.

Ucpané nosní dutiny

Ucpané dutiny dokáží řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško. Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje

Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě.

Podrážděný žaludek

I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec. Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení

Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci.

Únava

V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

Odborníci na reflexní masáž doporučují, aby lidé, kteří ji provozují řádně dodržovali pitný režim. Dostatek tekutin totiž zajišťuje správnou cirkulaci krve a podporuje účinné odstranění toxinů z těla. Masáž chodidel večer před spaním dokáže doslova zázraky.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela jiný svět, zkuste se tam vydat na Vánoce

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela...

Chcete vidět najednou celý svět? Žádný problém, nemusíte...

Poznejte Karpacz, horské městečko v polské části Krkonoš

Osvětimanské skály, po čertech krásné skalní město

Pohodové Vánoce bez stresu a starostí v zahraničí? Zkuste...

Nizozemsko v Karibiku? Zkuste pohádkový ostrov Bonaire

Zavřít reklamu