Skvělá potravina na hubnutí: Odbourá tuky a zažene chuť na sladké

Zdraví 13. srpna 2019 | 13:13 — Monika Moorová
Ochlazuje a báječně se hodí do letních nápojů. Jenže obyčejný grep toho umí mnohem víc. Věděli jste, že je jedním z nejsilnějších spalovačů tuků? Na naše tělo působí očistně a podporuje látkovou výměnu.
Další 4 fotografie v galerii
Zlikvidujte tuky jednoduše a levně: pomocí grepu / Shutterstock

To znamená, že urychlí spalování tuků. Ale nejen za tohle si grep zaslouží medaili. On totiž ty tuky spaluje, i když nic jiného neděláme, než že jej jíme. Jak snadné! Už polovina grepu dokáže odbourat tuky z pořádného oběda, který jsme si dali. Grep totiž podporuje látkovou přeměnu cukrů a tělo je tak neukládá do tuků. 

Jak správně grep konzumovat

Spousta lidí však dělá jednu obrovskou chybu, když grep konzumuje. Vzhledem k jeho hořkosti si jej posypávají cukrem či polévají medem. Grep potom sice chutná o něco lépe, ale tukožroutský efekt rázem mizí. Navíc pak nepůsobí dobře na žaludek a může vám být pěkně špatně. V kombinaci s cukrem totiž grep v žaludku kvasí.

Co grep obsahuje?

  • Je bohatou studnicí vitaminů A, C a vitaminů skupiny B.
  • Z minerálních látek si pak drží prvenství v obsahu fosforu, železa, vápníku a hořčíku.
  • Obsahuje také draslíkk, díky čemuž pomáhá snižovat krevní tlak.

Jak působí na naše zdraví ?

  • Grep srovnává hladinu cholesterolu a dokonce částečně chrání proti vzniku cukrovky. Je faktem, že dlouhodobě zvýšené množství cukru v krvi může mít za následek propuknutí a rozvoje cukrovky. Grepy toto umí srovnávat a hlídat, aby nedocházelo k výkyvům.
  • Díky svým účinkům taky eliminuje naše nezvladatelné chutě na sladkosti.
  • Grepy navíc mají schopnost snižovat v našem těle množství inzulínu a právě nižší hladina tohoto hormonu tlumí pocit hladu. Tudíž je toto ovoce skvělým spojencem v případě, že chceme zhubnout. A navíc téměř bezpracně. 

Grep pro štíhlé břicho

Krom výše uvedených účinků si grepová vůně umí poradit s bolestmi hlavy. Tady však bude lepší místo čerstvého ovoce očichávat například čistý grapefruitový éterický olej. Vůně také uvolňuje nervové napětí, čistí tělo, posiluje krevní oběh a urychluje rekonvalescenci. Aby toho nebylo málo, tak usnadňuje trávení, čistí žaludek a odbourává tuky v okolí pupku. Tedy snaží se, abychom měli břicho co nejštíhlejší. A to se do plavek rozhodně hodí.

Zevní použití

Při použití zevně na tělo pomáhá při hmyzím kousnutí, aftech, oparech, při bolestech zubů a dásní. Eliminuje plísně na nohou, bradavice i kuří oka. Obrovskou výhodou je to, že účinné látky v grepu fungují ve velmi nízkých koncentracích. Likvidují streptokoky, stafylokoky, kandidu i kožní plísně a zabraňují růstu nežádoucích bakterií.

Pro krásu

Grepová šťáva přijde vhod i naší pokožce. Při pravidelném používání bojuje aktivně proti akné i proti vráskám. Ty jemné dokonce vyhlazuje. Celkově pak pleť hydratuje, zpevňuje a zvyšuje její přirozenou ochranu. Je vlastně takovým elixírem mládí. Naše tělo udržuje štíhlé a v perfektní kondici a zevně pak pečuje o náš vzhled. Kdy byste se měli těmto citrusům raději vyhnout? Čtěte více.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Zavřít reklamu