Zaměřte se na vaše nohy. Jejich péče o vás prozradí více, než byste si přáli

Krása 16. května 2017 | 05:09 — Monika Moorová
Teplé kozačky a bufy jsme odložili do skříní a opět vytáhujeme lehké lodičky, balerínky i botky s otevřenou špičkou. Dámy, ale co vaše nohy? Pečujete o ně tak, že se za ně nemusíte stydět? 
Ze všeho nejdřív dopřejte svým nohám horkou koupel, která kůži na nohou pěkně připraví na ošetření. / Shutterstock

V sezoně otevřených sandálků a letní obuvi se pozornost více než kdy jindy zaměřuje na chodidla. Pěkné nohy potřebují občasnou profesionální úpravu od zkušené pedikérky, ale hlavně pravidelnou domácí péči.

Jak na to?

Ze všeho nejdřív dopřejte svým nohám horkou koupel, která kůži na nohou pěkně připraví na ošetření. Do vody klidně můžete přidat pár kapek oleje, aby se kůže začala zvláčňovat od samého začátku. Neuškodí ani pár kapek citronu, i ten totiž změkčuje kůži. Po deseti až patnácti minutách nohy důkladně osušte.

Pemza

Nejlevnější možnost, jak se zbavit tvrdé kůže. Pemzu si můžete koupit různě hrubou i tvarovanou, v ceně už od deseti korun. Dražší varianta z vulkanických kamenů dodává pokožce broušením i minerály – i tak se cena pohybuje kolem 60 Kč. Používá se na koupelí předem změklou kůži.

Seřezávač na paty

Rychlý, velmi účinný, ale i rizikový způsob, jak se zbavit tvrdých pat. Seřezávač používá ostré žiletky. Práce s ním vyžaduje zručnost. Cena se podle značky pohybuje asi od 50 Kč, ale počítejte s tím, že se prodraží kvůli nutnosti dokupovat žiletky. Používá se také na předem namočenou kůži.

Po odstranění staré kůže je dobré nohy opět opláchnout, a pokud chcete ještě hedvábnější kůži, klidně použijte ještě klasický tělový peeling.

Upravte nehty

Nyní je čas na nehty. Nejprve je odlakovačem zbavte starého laku a poté zkraťte. Zastřihávejte je výhradně kvalitními a ostrými nůžkami, případně kleštičkami určenými na pedikúru, a vždycky jen do rovna, aby nezarůstaly. Klidně je nechávejte maličko delší, doporučuje se zhruba půl milimetru nad konec prstu.

Pilník na nehty rozhodně není určený jen na ruce, proto nehty po ostříhání také zapilujte, aby se nezatrhávaly, netřepily, a případně vám neničily ponožky či punčochy. Ideální tvar nehtu má být rovný se zaoblenými rohy.

Pak už zbývá jen konečná péče. Nechte nehty pořádně zaschnout a potom je ošetřete výživným nebo zvláčňujícím krémem. Můžete zvolit i olej. Na závěr procedury navlečte nohy do teplých vlněných ponožek. Všechny použité nástroje ihned vydezinfikujte.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Náhlá smrt mladého herce z Ordinace všechny šokovala

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...

Vyrobte dětem domácí ekologické vodové barvy

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...

Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Tyto rostliny raději nepěstujte. Mohou způsobit i smrt