Neznáte přesnou záruční lhůtu? Pak se těchto věcí urychleně zbavte

Ostatní 13. července 2017 | 12:05 — Monika Moorová
Přiznejme se, kolik z nás tráví dlouhé minuty hledáním a přehrabáváním, než najdeme to, co potřebujeme. Kolik prostoru nám v kuchyni zabírají věci, které již měly dávno letět do koše či kontejneru? Hodně.
Dalších 8 fotografií v galerii
Ani vaše oblíbená rtěnka nevydrží věčně / Shutterstock

Záruční doba mnoha produktů totiž nebývá jasně uvedena nebo zapomeneme na den otevření. Zbavte se spolu s námi zbytečností a oživte vaši domácnost.

Léky

Kolikrát za rok kontrolujete své lékárničky? První věc, kterou byste měli kontrolovat opravdu pravidelně, jsou právě léky. Užíváním léků, které jsou již dávno po záruce, riskujete své zdraví a stejně tak i zdraví své rodiny. Staré léky bychom měli ideálně vrátit do lékárny, kde je zlikvidují.

Koření

V obchodě stojí sáček koření pár korun a my kupujeme, hromadíme, skladujeme a pak máme spíž plnou nepoužitelného koření. Přitom sbírka koření nemusí být velká. Naučte se kombinovat.

Drahá kosmetika po záruce

Koupíte si drahou kosmetiku nebo parfém a tak dlouho si ho šetříte, až vám projde záruční lhůta? Skladujete drahý krém s potěšením, že jste si dopřáli luxus pro naši pleť? Neuvědomujete si, že už ho stejně nikdy nepoužijete. Prošlý parfém zdaleka nevoní jak by měl a krém by vám mohl způsobit problémy s pletí.

Rtěnky

Pravidlo o parfémech platí dvojnásobně u dekorativní kosmetiky. Málokterá žena (kromě vizážistek) použije některý z mnoha odstínů více než 10krát měsíčně. Patříte-li mezi sběratelky odstínů, je nutné jednou za čas vaši sbírku vytřídit. Nechcete přece riskovat alergickou reakci nebo infekci. Nezapomeňte i na řasenky. Aplikace staré řasenky může vašim očím způsobit nemalé problémy.

Houba a kartáček na zuby

Jak často měníte třeba houbu na mytí? Ta by se měla podle odborníků měnit každé tři měsíce. Jinak si tam začneme pěstovat pěknou sbírku bakterií a plísní. To samé platí o kartáčku na zuby. Opotřebovaný kartáček ztrácí rychle účinnost a v některých případech může způsobit více škody než užitku.

Recyklujte

Při každém nákupu v obchodě odcházejí lidé po celém světě s miliony a miliony plastových tašek denně. Kde však končí? Mnozí z nás si je uchováváme pro případ potřeby do budoucna. Na co nám však je tolik tašek zmačkaných a zastrčených po šuplících či skříňkách? Raději šetřeme životní prostředí a recyklujme.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Moderátorka Hanka Reinders Mašlíková se rozhodla skoncovat se svým trápením

Věděli jste, že vašeho psa může zabít i obyčejná voda?...

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér