Znáte poslední banánovo skořicový hit? Jeho účinky na naše tělo vás ohromí

Zdraví 02. října 2017 | 13:10 — Monika Moorová
Máte problém usnout bez ohledu na to, jak moc jste unavení? Nebo se probouzíte uprostřed noci a jen tak ležíte celé hodiny a hypnotizujete budík? Zkuste si udělat banánový čaj.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pokud spojíte výhody banánu a skořice dohromady, získáte silnou, ale přírodní kombinaci, která dokáže udělat s vaším spánkem hotové zázraky / Shutterstock

Nespavost je problém, který člověku odebírá energii, náladu a schopnost fungovat během dne. Chronická nespavost pak může přispět k vážným zdravotním problémům. Řešením může být nejen změna životního stylu, ale i banánový čaj, díky kterému se vyspíte dorůžova.

Že jste o banánovém čaji nikdy neslyšeli? Nevadí. Zkuste si ho udělat. Proti nespavosti neskutečně zabírá.

Příprava čaje

1 banán
¼ lžičky skořice
voda

Nalijte přibližně 2 šálky vody do kastrůlku a nechte ji vařit. Až voda začne vřít, tak přidejte oloupaný banán. Nechte vařit asi 10 minut a následně odstraňte z ohně. Do takto připraveného banánového odvaru přidejte skořici a promíchejte. Hotový čaj přeceďte a popíjejte před spaním.

Banán nemusíte vyhazovat. Můžete ho nechat vychladnout a uložit do chladničky. Ráno si ho přidejte do ovesných vloček. Popřípadě jej můžete vložit do mrazničky a udělat si z něj banánovou zmrzlinu.

Banánový čaj a nespavost

Tento jednoduchý čaj v sobě kombinuje vitamíny a minerály ze dvou přírodních zdrojů (banánu a skořice), které vám pomohou lépe usnout. Banán obsahuje draslík, který pomáhá regulovat krevní tlak a podporuje nervový systém. Navíc obsahuje také hořčík, který pomáhá uvolnit svaly a vitamín B6, který pomáhá regulovat spánkový cyklus.

K nespavosti může přispívat i vysoký obsah cukru. Proto se přidává skořice, která pomáhá hladinu cukru v krvi regulovat. Pokud spojíte výhody banánu a skořice dohromady, získáte silnou, ale přírodní kombinaci, která dokáže udělat s vaším spánkem hotové zázraky.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bitcoin je nejlepší investicí letošního roku. Jeho těžba vyžaduje nesmírné množství elektrické energie

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Špinavá okna lze umýt i v zimě. Jen je potřeba dodržet pár...

Zázrak jménem cibule. Královna kuchyně, která zaručeně...